Eesti

Kõik ei tule Ameerikast: see aasta esilinastuvad veel mitmed Eesti täispikad mängufilmid

Foto: Facebooki kuvatõmmis

Filmisõprade rõõmuks ei pea kinno ainult välismaiseid linateoseid vaatama minema. Valikusse tuleb see aasta veel mitmeid Eesti töid, mille kallal on pikalt vaeva nähtud.

“Igapäevaelu müstika”

See on film vanaks saamise ilust. Lugu ühest vanast ja targast mehest, kes teeb ettevalmistusi sellest maailmast lahkumiseks.  Palju väga isiklikke ja tundlikke küsimusi – kuidas viimsel tunnil mitte kaotada oma usku. Miks just kõige suuremaid pannakse vaimses maailmas nõnda raskelt proovile?

Esilinastub 5. september.

Foto: kuvatõmmis

“Võta või jäta”

Ühel unisel laupäevahommikul saab 30-aastane ehitaja Erik jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika, keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele.

Esilinastub: 14. september.

“Viimane vürst”

Dokumentaalfilm portreteerib legendaarset näitlejat, lauljat ja tõlkijat Peeter Volkonskit.

Esilinastub 27. september.

Foto: kuvatõmmis

“Põrgu Jaan”

EV100 raames valmiv mängufilm “Põrgu Jaan” on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku.

Esilinastub: 5. oktoober.

Foto: kuvatõmmis

“Eia jõulud Tondikakul”

Lastefilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Esilinastub: 1. detsember.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.