Eesti

Kui palju maksavad poed Eesti autoritele kauplustes kõlava muusika eest?

Mida poodide siseraadiotes kõlav muusika Eesti autorite jaoks täpsemalt tähendab?Foto: Grisha Bruev/Shutterstock

Rimi Eesti teatas hiljuti, et koroonakriisi tõttu keerulisse olukorda sattunud muusikute toetuseks mängitakse poodide siseraadiotes Eesti autorite palasid. Uurisime, kui suuri summasid autorid kaupluste siseraadiotes kõlava muusika eest teenivad.

“Kuna iga lepingupartneriga sõlmitud lepingus on nendepoolsel nõudel sees konfidentsiaalsuse nõue, mis puudutab makstud tasusid, siis ei saa ma Rimi poolt tasutud summasid välja tuua,” selgitab Eesti Autorite Ühingu tegevdirektor Kalev Rattus

“Võin aga öelda, et kõik kauplused maksid eelmisel aastal kokku umbes 300 000 eurot,” täpsustab ta. “Meie vahendustasu eelmisel aastal oli 15%.”

See tähendab, et mullu sai Eesti Autorite Ühing poekettide makstavatest autoritasudest endale 45 000 eurot ja artistide vahel läks jagamisele 255 000 eurot.

Eesti Autorite Ühingusse kuulub umbes 6000 artisti. Eeldusel, et nad kõik on erinevate poekettidega sõlmitud lepingutega võrdväärselt seotud, teeniks iga ühingu liige poodide siseraadiote muusika pealt aastas umbkaudu 42,5 eurot.

Rattuse sõnul ei ole tal võimalik täpsustada, kui paljusid Eesti Autorite Ühingu liikmeid poekettidelt saadavad tasud täpsemalt mõjutavad, kuna poodide muusikarepertuaar muutub pidevalt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.