Eesti

Laulvast revolutsioonist rääkiv Broadway muusikal vajab lavale jõudmiseks annetajatelt suurt summat

Laulva revolutsiooni muusikal loodab heade inimeste abile.Foto: kuvatõmmis

Eestis 1991. aastal toimunud laulva revolutsiooni ainetel on valmimas Broadway muusikal “Singing Revolution: The Musical”. Esmaetteaste on plaanitud 2021. aastaks Los Angelesse, kuid selleks loodetakse ühisrahastusega koguda veel üle 170 000 dollari.

Laulva revolutsiooni muusikali toob lavale Broadway veteran Tony Spinosa, kes selgitab ühisrahastuskampaaniat tutvustavas videos, et raha vajatakse erinevate etteastega seotud kulude katmiseks. Mainitakse näiteks kostüüme, lavakujunduse, valgustust ja muud.

Muusikali kodulehe andmeil loodetakse esialgu kokku koguda vähemalt 200 000 dollarit. Seni on märtsis alanud ühisrahastuskampaaniaga kokku kogutud napilt üle 29 000 dollari.

“Singing Revolution: The Musical” on europop-muusikal, mille  peategelased on eestlane Heinz Tamm ja Punaarmee ohvitseri Nikolai Solokovi tütar Sofia.

Sofia ja Heinz kohtuvad Tallinna raekoja platsil ja armuvad. Hiljem saab Heinz teada, et tema isa on küüditaud Siberisse ja Sofia üritab teda lohutada, kuid Nikolaile noorte läbikäimine ei meeldi. Heinz loob rahumeelse vastupanu grupeeringu, organiseerib Balti keti ja satub lõpuks nõukogude vägede rünnaku alla.

Ta varjub koos teiste vastupanuvõitlejatega Toompea lossi, kust edastab raadio teel sõnumi, et Toompeat rünnatakse. Seepeale ilmuvad kohale sajad eestlased ja lahing Punaarmeega näib vältimatu.

Muusikalist on juba avalikustatud ka esimesed lood. Üks neist kannab pealkirja “Lift It Up” ja seda esitab Neil Haskell.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.