Eesti

Lükkame Marko mopeedi pikali: 8 kõige veidramat Eestiga seotud Facebooki libaüritust

Foto: Kuvatõmmis/YouTube

Hiljuti on Facebooki haaranud humoorikate libasündmuste loomise laine, mis ei ole mööda läinud ka eestlastest. Siin on kaheksa kõige eriskummalisemat võltsüritust, mis hetkel sotsiaalmeedias maarjamaalaste seas tuure koguvad.

1. Lisame aastasse 41 päeva, et jõuaks igale üritusele

“Kas vahel on tunne, et ajast jääb lihtsalt väheks?”, küsib antud üleskutse ajahädas algataja. Ja mis seal salata – kell käib tõepoolest liiga kiiresti ja isegi parema tahtmise juures igale poole lihtsalt ei jõua.

Kõik ajahädalised saavad oma probleemidele leevendust otsida 1. jaanuaril kell 10:27 Riigikogus, kus arutatakse aastale 41 päeva lisamist, et kiire elutempoga paremini sammu pidada. Miks just 41 päeva? Kes teab! Mine kohale ja uuri välja!

2. Tõmbame Vabaduse Samba maa seest välja

Vabadusrist on olnud tõepoolest juba pikalt paljudele eestlastele pinnuks silmas. Antud ürituse korraldaja on selles nii veendunud, et ta ei ole oma ettevõtmisele isegi kirjeldust lisanud – see on ju iseenesest mõistetav, et kõik tahavad sambast lahti saada!

Kõik, kes soovivad Vabaduse väljakut kardinaalselt ümber korraldada peavad reageerima juba nüüd ja praegu, sest samba maa seest välja kiskumine leiab aset juba täna. Siiski, kuna Facebooki info järgi on üritusele minemas vaid üks inimene, siis on üsna tõenäoline, et kurikuulus vabadusrist jääb sel korral veel seisma.

3. Tõmbame Saaremaa mandri külge

Eesti Vabariigi territoriaalvetes asub 2222 saart ja tundub, et osade kodanike jaoks on see arv selgelt liiga suur. Sestap on ettevõtlikud eestlased otsustanud asjad enda kätte võtta ja Saaremaa mandri külge tõmmata. Kõigil huvilistel tuleb 1. jaanuaril kell 14:00 suunduda Saaremaale, täpsemat asukohta mainitud ei ole.

Ürituse kirjeldusest selgub, et taolise geograafilise ümberpaigutamise peamine põhjus seisneb selles, et Saaremaa head kohukesed on maismaalastest lihtsalt liiga kaugel. Olgem ausad, see on probleem, millega tõenäoliselt paljud samastuda suudavad.

4. Lükkame Hiiumaa Soome külge

Saaremaa oli alles algus. Lisaks Eesti suurima saare mandriga liitmisele on küpseks saanud ka plaan lükata Hiiumaa Soome külge. Võttes arvesse saarlaste ja hiidlaste igikestvat vägikaikavedamist, siis ma poleks üllatunud, kui tegu oleks Saaremaa kavala plaaniga Hiiumaa avamerele lükata, et seeläbi Eesti lääneranniku saarestikus ainuvõim saavutada.

Kuna see ettevõtmine leidis juba aset 21. novembril ja vabariigi valitsus ei ole rahvast teavitanud territoriaalsetest kaotustest, siis võime vast eeldada, et ka Hiiumaa paikneb jätkuvalt oma vanal kohal.

5. Lükkame Emajõe teistpidi voolama

24. mail, kui ilmad hakkavad soojaks minema ja jõevesi on kevadise suurvee tõttu kõrgel, avaneb kõigil soovijatel võimalus muuta Emajõe voolusuunda. Ürituse korraldajate väitel on Eesti pikim jõgi juba sajandeid Võrtsjärvest Peipsisse voolanud ja see muutub juba vähe igavaks.

Lahendus on lihtne – pöörame jõe voolusuuna pahupidi ja vaatame, mis Võrtsjärvel tehakse! Kummalisel kombel on aga ürituse alguskohaks märgitud Pärnu, mis tõele au andes jääb Emajõe asukohast üsna kaugele. Ehk minnakse sealt edasi bussiga?

6. Lükkame Marko mopeedi pikali

Võrreldes teiste vägiteo mõõtu ettevõtmistega, jääb antud üritus silma lihtsuse ja isikliku mõõtmega. Keegi ei taha saari paigast nihutada või sambaid maa seest välja rebida. Ettevõtmise ainus eesmärk on Marko mopeed ümber lükata.

Tundub, et see intiimsus ei jää ka teistele märkamatuks, sest hetkel plaanib Facebooki andmeil mopeedi nügima minna 64 inimest ja veel 221 on osalemisest huvitatud. Seda on kordades rohkem kui näiteks Hiiumaa Soome rüppa lükkajaid! Marko mopeedi ühine ümberlükkamine leiab aset Haapsalus juba tuleval jõululaupäeval, 24. detsembril.

7. Lükkame kõik Facebooki liba-event’id kinni

Mitte kõik kodanikud ei ole valmis Facebooki libasündmuste fenomeniga kaasa jooksma. On neid, kes arvavad, et on mindud üle piiri ja usuvad, et sellele komejandile peab viimaks lõpu tegema!

Üks võltsürituste vastu võitlev aktsioon leiab aset 31. detsembrist kuni 2. jaanuarini ja kutsub kõiki sotsiaalmeedia kasutajaid üles libaüritusi raporteerima. Osalejate motiveerimiseks on välja pandud ka omapärane auhind – välja loositakse tasuta visiit uude Tallinna vanglasse.

8. Lükkame Eventi “Lükkame Kõik Facebooki Liba-event’id Kinni” pikali

Mõistagi ei kavatse libaürituste loojad ilma võitluseta alla anda. Võltsürituste vastaste vastu astuvad nende loojad neile kõige omasemal moel – uue võltsüritusega. Lahendus on lihtne ja elegantne, kuid tõenäoliselt ebaefektiivne, kuna libaürituste eest võitlev aktsioon leiab aset alles 2069. aastal ja kestab kõigest ühe minuti.

Lisaks, tõenäoliselt jõuab juba enne kõnealuse ürituse toimumist aset leida ettevõtmine pealkirjaga “Lükkame Eventi “Lükkame Eventi” Lükkame Kõik Facebooki Libaeventid Kinni” pikali” omakorda pikali”. Ja nii edasi ja edasi ja edasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.