Eesti

Maailma eri nurkadest pärit dokumentaalfilmid, mida saad ETV2 pealt järele vaadata

Foto: etv2.err.ee kuvatõmmis

Eesti telekanalites on lai valik dokumentaalfilme, millest uusi ja põnevaid teadmisi ammutada. Toome välja mõned huvitavad näited ETV2 valikust, mida saab kanali kodulehel ka otse vaadata.

“Sherlock Holmes Conan Doyle’i vastu”

Foto: Vimeo kuvatõmmis

Populaarsest tegelaskujust Sherlock Holmesist on tehtud 260 filmi ja omakorda veel tuhandeid teleseriaale. Prantsuse dokumentaal analüüsib kuulsa detektiivi kujunemislugu ja tema tüpaaži tagamaid.

Vaata filmi siit!

“Unustatud sõjavägi”

Foto: Youtube’i kuvatõmmis

Näha saab põnevat ajaloolist fakti, mis on justkui maha vaikitud. Esimeses maailmasõjas toodi prantslastele ja brittidele appi 140 000 hiinlast. Uuritakse, miks sellest räägitud ei ole ja kuidas neisse suhtuti kui alamklassi.

Vaata filmi siit!

“Eesti Lood: Unistus jäätisest ja limonaadist”

Foto: Youtube’i kuvatõmmis

Dokumentaal toob vaatajani loo noorest naisest, kes peale täiskohaga töö Tallinnas, peab väikeses kohas nimega Leesi külapoodi. Lugu tuletab meelde, et ka väljaspool pealinna toimub elu.

Vaata filmi siit!

“Savi lapsed”

Foto: etv2.err.ee kuvatõmmis

Seoses Nepali kasvava elanikonna ja linnastumisega suureneb ka ehituse osatähtsus. Kuid nagu ikka peab kõik valmima võimalikult soodsalt, mis tähendab lapstööjõu kasutamist. Realistlik pilt riigist, kus kohaliku sõnul vaene jääb alati vaeseks ja rikas rikkaks.

Vaata filmi siit!

“Kooselu”

Foto: etv2.err.ee kuvatõmmis

Kui inimest parasjagu kõrvalt pole võtta, siis koduloom on alati parim sõber. Kergelt kurvameelne lugu üksindusest ja selle täitmisest pehme kaaslasega.

Vaata filmi siit!

“Välisilma dokk Putini kättemaks”

Foto: etv2.err.ee kuvatõmmis

Kel vähegi närvi ja kannatust saab vaadata äsja valminud dokumentaali Venemaa presidendist Vladimir Putinist. Arutatakse, milline on tema poliitiline ja sõjaline strateegia uuel valitsemisajal.

Vaata filmi siit!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.