Kumb tiitel antakse enne?
Need numbrid näitavad, et naine on õnneks tänapäeval enamikus maailmas aksepteeritud ühiskonna liige. Valdavalt ka Eestis.
Sest meil on üks president. Ei ole eraldi mees-president ja nais-president. Üks peaminister. Saagu selleks sekord siis mees või naine. Miks aga peaks meil siis olema eraldi parim meessaatejuht ja naissaatejuht?
Koht, kus sugudeks jagamine on põhjendatud on sport. Meeste ja naiste füüsilised eeldused sportlikuks soorituseks on looduse poolt määratud olema erinevad. Kuid saate juhtimine – miks seda peaks naiste ja meeste hulgas eraldi hindama? Sest naised on ilusamad? Okei, see tundub loogiline, aga miskipärast peetakse mees-saatejuhi tiitlit ihaldusväärsemaks ja see antakse alati välja pärast seda kui naine on selle soojendusesinejana juba kätte saanud.
Teine põhjus, mis tuuakse, on see, et nii saab rohkem inimesi auhindu, sest muidu antaks parimad saatejuhi tiitlid aastast aastasse ainult meestele ja omavahel võistleksid seal ainult mehed.
Ajakirjanik vs meelelahutaja?
Rohkem auhindu on alati parem, aga mõelgem nüüd natukene soovälistele kategooriatele. Esiteks, ma ei arva, et Karl-Erik Taukar ja Marko Reikop peaksid üldse kõrvuti mees-saatejuhi tiitlile kandideerima.