Eesti

Marko Reikop: Vana telemaja tuleb maha lammutada!

Marko Reikop esitleb värsket soengut Tallinna tänaval. Uut Ringvaadet hakkab ta esitlema uuest stuudiost. Foto: Marko Reikop

Vanameister Marko Reikop alustab sel sügisel juba kümnendat hooaega Ringvaate saatejuhina. “Ilgelt imelik on mõelda, et tõesti kümnes aasta,” ütles Reikop Diktorile. “Ülimalt veider. Enesetunne pole üldse selline. Tundub, nagu paar aastat oleks teinud.”

Esimest korda läheb Reikop eetrisse ülimoodsast telestuudiost, sest Ringvaade kolib ETV+ saatest “Tvoi Vetsher” tühjaks jäänud stuudiosse. Selle on kujundanud Jago Disain, kes muuhulgas on teinud stuudioid näiteks BBC-le ja Al Jazeerale.

Vana stuudio lagi oli pool sajandit vana

“Ma olen terve elu sellest unistanud! Kui Anu Välbaga 18 aastat tagasi alustasime “Terevisiooniga”, siis oli meil juba unistus, et millal ükskord saaks teha televisiooni stuudios, mis ei näe välja nagu kellegi hubane elutuba, vaid oleks valge, hele ja moodne stuudio. Nii, et tasub unistada!”

Eelmisel ja üle-eelmisel hooajal jagas “Ringvaade” stuudiot “Terevisiooniga”. “Valguslagi oli pärit aastast 1968. See pole nali! Prožektorid soojenevad ülikuumaks, elektrit võtavad metsikult. Valgustavad väga koledalt. Aga valgus on tänapäeval televisoonis A ja O! Meil oli selline situatsioon, et kui istud ühe tooli peale, siis paistad telekast välja enam-vähem, kui istud teise tooli peale, siis ilgelt kole. Tõsimeeli ütlesin vahel saatekülalisele, et kuulge, istuge te sinnapoole – koledama valgusega kohta. Sest kui te näete üks õhtu kole välja, see on ainult 8 minutit, kannatate välja, aga kui mina näen iga õhtu kole välja, siis mind võidakse lahti lasta.”

Vana stuudio puhul kaaluti isegi valguslae välja vahetamist. “Kalkulatsioon tuli vist 3 miljonit eurot. See ei tasu ennast ära. Vana telemaja on nii amortiseerunud, et see tuleb maha lammutada! Kujutage ise ette – tänapäeval, kui keegi räägib kaks aastat vana telefoniga, küsitakse, mis uunikum sul käes on?! Ja me töötame televisioonis, mis on ehitatud aastal 1968!”

Mida saatesse tulles selga panna? Ilusaid riideid

Vana “Ringvaate” stuudio Solarises oli komplekteeritud sisuliselt muuseumitehnikaga, seal polnud isegi HD võimekust. Seetõttu oli “Ringvaade” viimane, kes ETV saadetest HD-pilti hakkas näitama 16:9 formaadis.

“Aeg-ajalt inimesed küsivad mult, et mida saatesse tulles selga panna. Üldiselt ma vastan, et nähke ilusam välja, olge kõhnem ja kandke paremaid riideid. Sest kui vanasti tehti kogu stuudiomööbel soome papist ja ekraanilt paistis see kui väärikas tamm või eebenipuu, siis seoses HD tulekuga on telepilt nii ausaks läinud, et iga kärbeski paistab seinalt välja.”

Et ise parem välja selleks on Reikop katsunud suve jooksul mitte väga palju juurde võtta. “Aga see pole mul eriti õnnestunud.” Oma silmaga saate kaeda värske soenguga Reikopit juba alates 3. septembrist ikka kl 19 ETV-s.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.