Eesti

Märt Sults enda uuest muusikaklipist: “See video on mõttega tehtud asi, mitte ei ole lihtsalt kotti mindud peksma.”

Foto: kuvatõmmis

Õpetaja ja poliitik Märt Sults avaldas paar päeva tagasi muusikavideo “Kui suudad kaitsta oma peret, suudad kaitsta ka oma riiki”, mille tegemise eesmärgiks oli Sultsi sõnul näidata noortele ja vanadele head eeskuju.

“Nimetan end rahvakeeli ohvitseriks, kelle lahutamatuks osaks on füüsiline treening, laulmine, tantsimine, haridus ja seltskonna vedamise oskused. Kuid need oskused on Eestis ära unustatud. Meie ohvitserid on lõdva kõhuga ja sellised naljakad vennad,” ütles Sults Diktorile.  

Sults lisab, et päris kõik küll ei ole, kuid paljud nimetavad end suurteks ohvitserideks ja riigipeadeks, kuid vaimu ja keha eest hoolt ei kanna. “Selline suhtumine kandub noortele üle. Sellepärast selle video poksiklubi Piradose noortega ka tegime – keha pea peab terve olema! Kui sina oled terve, siis on vaim terve. Kui vaim on terve, siis on ka riik terve.”

Sults tunnistab, et päris iga päev poksikotti tagumas ei käi, kuid nädalas korra tuleb ka seda ette. “Kui kitarrist jääb väheseks, siis lähen poksiringi ja kui sellest jääb ka väheseks, siis lähen lasketiiru. Tulistan kaks tundi järjest, siis ei ole tarvis antidepressante neelata.”

Ta rõhutab ka, et videosse ei ole valitud noor neiu niisama silmailuks. “Sparri partneriks on noor naine, mis näitab generatsioonide vahelist seost. Et noored treeniksid vanemaid, et need püsiksid ühes tükis koos. Noortel on jällegi võimalus vanemate kogemustest õppida ja teeksid ära selle, mida vanemad enam teha ei jaksa. Nii et see video on mõttega tehtud asi, mitte ei ole lihtsalt kotti mindud peksma. “

“Kui suudad kaitsa oma peret, suudad kaitsta oma riiki – 57 ei ole vanus, see on ainult number”:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.