Eesti

Mihkel Kärmas: Oleks täiesti uskumatu, kui keegi varjaks Estonia huku tegelikke põhjuseid

Mihkel Kärmas on uurinud Estonia katastroofi pea poole oma karjäärist. "Pealtnägija" esimene saades keskendus just 1994. aasta 28. septembri õudustele.

Tuleval kolmapäeval, 2. oktoobril, lahkab ETV saade “Pealtnägija” taaskord Estonia katastroofi. Esmakordselt tehti seda 1999. aasta sügisel, kui eetrisse jõudis “Pealtnägija” esimene saade. Sellest ajast alates on Kärmas jätkanud Estonia huku uurimist.

Koos ajakirjanik Einar Ellermaaga ERR-ile antud intervjuus tõdes Kärmas, et loodab väga ametliku uurimiskomisjoni algse raporti paikapidavusele. Seega ei peaks ka vandenõuteooriad Estonia ümber paika.

“Kui see ametlik versioon ei ole õige, selles mõttes, et seal tõesti on mingisugune kuri käsi, siis me tegelikult räägime sellest, et keegi kas ettevaatamatusest, mingisuguse kontrolli alt väljunud sündmusteahela tõttu või lausa sihilikult põhjustas massimõrva ja see järeldus on ju täiesti uskumatu ja veel enam, keegi seda siis veel varjab,” põhjendas Kärmas.

Ellermaa lisab, et ometi ringleb Estonia huku ümber rohkelt erinevaid kinnitamata versioone. Ellermaa, kes avaldas mõne aasta eest raamatu “Estonia inimesed”, kinnitas, et ka tema arust oleks sukeldumine õige mõte. “Enne need kahtlustused ei lõppe, kui see vrakk on uuesti igakülgselt läbi uuritud,” arvas ta.

“Pealtnägija” on eetris kolmapäeviti kell 20:00.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.