Eesti

Mirtel Pohla: läksin uuesti ülikooli, sest tahan ka režiid õppida

Mirtel Pohla. Foto: Mark Raidpere

Näitlejatar Mirtel Pohla asub sügisest õppima Balti filmi- ja meediakoolis. Intervjuus Diktorile rääkis ta otsuse tagamaadest.

Kuulsime, et plaanid tagasi kooli minna. Ega sa ometi näitlemist jäta?

Jaa, vastab tõele, et asun sügisest õppima BFMi magistriõppesse nüüdismeedia erialale. Kohe lisan ka, et näitlejatööd jätkan ma ka kindlasti. Mulle meeldib see väga.

Mingi hetk, kui teatris olles tööd liiga palju oli, siis tekkis küll küsimus, kas see on üldse ala, millega tahaks edasi tegeleda. Nüüd on mõni aasta teadlikku pausi andnud tagasi soovi näitlejatööd kindlasti edasi teha – nii teatris, filmis kui teles. Ja loodan, et targalt planeerides õnnestub seda oma õpingutega ühendada.

Kas oled kooli minekut juba kaua planeerinud ja ette valmistanud?

Ma ei planeerinud väga pikalt kooli minekut. Küll olen otsinud uusi vaatenurki oma erialale. Kui ma eelmisel suvel BFMi nüüdismeedia õppekava nägin, siis tundus, et see võiks huvitav olla, aga mu töögraafikud ei sobinud sisseastumiskatsetega üldse. Läks aasta ja kuna mõte jäi kuskile kuklasse tiksuma, siis proovisingi.

Millele kavatsed õpingutes keskenduda?

Nüüdismeedia õppekava on BFMis alles teist aastat ja võimaldab spetsialiseerumist päris mitmes suunas- meediakultuur, meediamajandus, ajakirjandusoskused, teleoskused- ja teleproduktsioon. Minu valik ongi just viimane: teleoskused ja – tootmine. Ma lõpetasin lavakunstikooli 2004. aastal ja sain oma näitlejakoolituse lähtudes puhtalt teatrispetsiifikast.

Praeguseks on aga tulnud juurde nii palju meediaplatvorme ja kaasaegseid võimalusi loomingu inimesteni viimiseks, et ühest küljest tundus huvitav ja samas ka vajalik saada teadmisi selle kiiresti muutuva ja areneva valdkonna võimaluste kohta. Samuti mõtlesin, et nüüd võiks lisaks näitlejaoskustele omandada teadmisi audiovisuaalse loo jutustamiseks ka režii poolelt.

Rohkem ei tahaks selle kohta praegu lobiseda, sest kool pole veel alanudki ja kunagi ei tea päris täpselt, mis eest ootab või kuhu välja jõuan. Eks selleks need uued uksed ongi, et võiks positiivselt avarduda niisugustes suundades, millest praegu veel aimugi pole. Ma olen igal juhul põnevil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.