Eesti

Muusikute loomepuhang: need on kõik Eesti lauljate koroonateemalised lood

Okei. Miks ka mitte.Foto: kuvatõmmis

“Segased ajad, segased inimesed,” ütleb Mattias Naan, juhatades sisse nublu uusimat lugu “croissantid”, mis räägib inimestest eemal olemisest, kodus puhkamisest ja külmutatud toidust. Sarnastel teemadel eestimaiseid lugusid on tegelikult veelgi.

Koroona on pannud muusikud ja produtsendid kodustes tingimustes tegutsema ning internetis vetsupaberinaljade tegemise vahelduseks saame nüüd nautida ka vetsupaberinalju laulude sees, kuigi 5MIINUST soovitas seda mitte teha:

Otsisime üles kõik kohalikud koroonalood, niimoodi tekib tulevikuks mõnus ajalooline arhiiv ning ka niisama lõbus lugemine.

Kuula kõiki eestimaiseid koroonateemalisi laule:

nublu – croissantid

Nublu lugu “croissantid” on üks uusimaid koroonalugusid ja nagu nublu ikka: bänger. Üldiselt minimalistlike videote poolest tuntud nublul on ilmselgelt aega üle olnud – seekord on valmis treitud “jõhkra eelarvega video”, nagu YouTube’i video pealkiri reedab.

Üles astub Mattias Naan ning loo lõpus on ka tore üllatus ühe tuntud Eesti laulja poolt. Lugu ise räägib muidugi kodus olemisest, külmkapicroissanti söömisest ning peldikupaberimeemidest.

Omaette plusspunkte tuleb anda ka vaikse kuid geniaalse ühele tuntud restoranile suskamise eest refräänis “Tai pohh keegi köhib!”.

Indrek Ventmann – “für koroona”

Esimese korralikult lindistatud koroonaloo andis 17. märtsil välja Indrek Ventmann, kes on tuntud ka 2016. aasta Eesti Laulust, kus ta laulis tüdrukust, kes on kaugel ookeani taga Hispaanias.

Nüüd palub ta lauluga “für koroona” kõigil kodus olla ning kinnitab, et ta ikka peseb käsi. Loos kõlavad soovitused on iseenesest enamuses mõistlikud nii koroona kui lihtsalt külmetuse puhul: köhige küünarnukki ning tatisena tööle ei lähe.

Marco Tasane – “Siivutu viirus”

Kui kellelgi on lubatud teha koroonalaulu, siis see on ilmselgelt Marco Tasane. Videos jookseb mees gaasimaskiga jõe ääres ringi ning laulab “Armastus, mu kahjulik bakter!” ning “siivutu viirus mu DN-s”.

Bakteri ja viiruse erinevusest peak siiski rääkima bioloogid, aga igatahes juhtub nii, nagu mitmete teistegi Marco lugudega – ka selle loo rütm ja korduv rääkiv refrään jäävad kahjuks või õnneks mõneks ajaks kummitama.

Jarek Kasar – “2 m”

Jarek Kasar annab mõnusa riimiga edasi hetke igapäevaelu: “siin k2ib raske maailmal6pu 6ppus, kolm kilo olen juurde v6tnud ja j2lle laual on Tom Kha supp, kuhu ka sardell sai torgatud.” Igatahes väga lahedate sõnadega lugu, kus on püütud säilitada optimismi.

VIINERID – “NAKATUS”

Tõsistel teemadel nalja tegemine on raske. Võib-olla ei tuleks ka “Kapa Kohi-LA” laulvate Viinerite lugudest sügavamat mõtet otsida, aga natukene tahaks siinkohal küll mõtiskleda kunstiteose kui terviku ning kommunikatsiooni kui kahe- või mitmepoolse akti üle.

Viinerid hüüavad oma laulu “Nakatus” refräänis korduvalt “kelle nakatus see on? Made in China!” ning ise selgitavad ERR-ile oma loo tagamaid: “Paljudele meist meeldib otsida igas asjas süüdlasi – kes alustas, kust tuli, miks tegi, kellega koos oli? Saame ju ise ka aru, et sellel pole enam mõtet.”

Küll aga oleme nüüd olukorras, kus on lugu, milles endas irooniat ei kostu, ning selgitus, mis justkui vabandab seda välja. See omakorda tõstatab küsimuse, kas laul ise on ikka õnnestunud, kui sellele on vaja lisada põhjendav klausel, kuna omaette kuulatuna loost endast seda irooniat läbi ei kostu.

Ja kui loost ei kaja läbi see sama sõnum, mis kommentaaris, siis kas see lugu ise on õnnestunud kandma seda sõnumit, mida autorid väidavad, et see kannab? Kui väidetavat irooniat loos ei ole, siis kas see lugu on ikkagi irooniline?

Mariliis Jõgeva, OLLIE – “Corona”

Mariliis Jõgeva ja OLLIE lugu “Corona” on valminud Sky Plusi Faktiautomaadi abil. See tähendab, et inimesed on pannud kirja asjad, mis neid närvi ajavad ning siis tehakse nendest sõnumitest laul. Tulemuseks natuke labased vetsupaberinaljad ja kodus joomine.

Boonus: Marco Tasane laulab kellelegi Jaanikale oma vannitoas koroonast:

See video on natuke julgematele, jätame selle niisama ilma kommentaarideta siia.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.