Eesti

Nostalgiline video 1990-ndatest: verinoored Anneli Lahe ja Peauru Paulus saates “TV Bingo”

Foto: kuvatõmmis

Muusik ja produtsent Andrus Kasesalu jagas Facebookis meeleolukat klippi, mis pärit 1996. aastast. Salvestus on pärit saatest “TV Bingo”, mida nägi telekanalis TV3. Eetris oli see iga nädal ja saatejuhi rollis astus üles Anneli Lahe(Järvet), kes oli teletööd alustanud alles 1993. aastal eratelekanalis EVTV.

Lahe meenutab, et “TV Bingo” tegemisel oli närvipinge suur. “Tegemist oli otsesaatega, seega eksimisvõimalusi polnud. Samas pidasin ennast siiski otsesaate osas algajaks, sest kogemusi oli diktorina ja teinud pikemaid intervjuusi stuudios,” kommenteeris Lahe Diktorile.

Klipis on näha ka Peauru Paulust, kes koos bändiga esitab kantri-ballaadi versioonis “Olen loobuda sust proovinud”. Neli aastat bändis 2 Quick Start tegutsenud Paulus oli Lahe sõnul selleks ajaks juba tuntud nägu. “Oo jaa, Pearu oli staar. Eks me kõik olime siis tõusvad tähed. Tõusime kiirelt, küsimus oli ainult, kes jääb ja kes mitte. Staariks tõusta polnud sel ajal keeruline.”

Lahe mäletab, et 1996-ndal aastal käidi mööda Eestit tuuritamas ka üritusega “Suvest suveni”. “See oli samuti ülipopulaarne. Mina ja Mart Mardisalu juhtisime tuuri.”

“Suvest suveni” tuuri menukus oli ka põhjendatud, sest üles astusid 2 Quick Start, Nancy, Maarja Liis ja Ivo Linna, Hedvig Hanson ja Mart Mardisalu.

Täna, arvutit puhastades, jäi ette üks vahva muusikaline hetk möödunud aegadest. Pean seda jagama. Polnud enam meeleski, et kunagi sai TV3`e telesaates "TV Bingo" üles astutud ka Pearu Paulusega. Lahe kantri-ballaad igatahes. Niisiis: Paulus, Kirsipuu, Kasesalu, Hallik, Lillemägi, Lutsoja "Olen loobuda sust proovinud".Muusika kõrval muidugi teeb meele rõõmsaks ka Kirsipuu habe ja enda soeng ?

Posted by Andrus Kasesalu on Kolmapäev, 7. november 2018

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.