Eesti

Ove Musting Eesti etteastest Eurovisioonil: “Eesti Laulus” tegime kindlasti ägedama sõu

Victor Crone esinemas Eurovisiooni finaalvõistlusel.Foto: AP/Sebastian Scheiner/Scanpix

Tänavuse Eesti eurolauliku Victor Crone ümber digitaalsed tormipilved loonud Ove Musting arvab, et kuigi üldiselt võib etteastega finaalis rahule jääda, siis tema arvates oli “Eesti Laulu” lavasõu võimsam sellest, mida lõpuks Tel Avivis näha sai.

“Õnnest jäi lõpuks ikka puudu,” selgitab Musting Diktorile. “Üldkokkuvõttes tuleb rahul olla. Eestis oli meie lavasõu kindlasti ägedam, seda ma tean.”

“Eestis me oleme esiteks ise tehnilise meeskonnaga väga heal tasemel,” arvab Musting. “Näiteks see sama Eesti steady-cami koolkond koos Indrek Šeiko ja Siim Kaarel Saluriga. Nad olid omal ajal teerajajad ja on väga-väga tugevad selles, mida teevad.”

“Kohalikele oli ikka vahel raske asju selgeks teha,” nendib Musting. “Meie tehnilise baasi ja inimeste üle tuleb uhke olla.”

“Kaameramees ei eksinud, see on bullshit!”

Eesti etteastet Eurovisiooni finaalis painas ka tehniline praak, kui kaamera paari sekundi jooksul lavast eemaldus ja tühjust filmis. Mustingu sõnul on selle apsaka eest ülekohtuselt risti löödud kaameraoperaator, kes juhtunus vähimalgi määral süüdi ei ole.

“Meedia hakkas kohe tuututama, et kaameramees tegi vea, aga see on vale. Kaameramees ei eksinud, see on bullshit“, selgitab Musting. “Eksis tehnika ja mis juhtus, seda veel täpsemalt uuritakse. Masin, mis kaamerat juhib, ütles üles. Kuuldavasti oli see ka teiste esinejatega juhtunud.”

Eurovisiooni finaalis Eesti loo ajal juhtunud apsaka tõttu liikus kaamera Victor Cronest eemale ja näitas tühjust.Foto: kuvatõmmis

Kohalik võttemeeskond tegi Mustingu sõnul enda tööd väga püüdlikult. “Ma veel ise vaatasin, et kõik inimesed tegid oma tööd hästi,” räägib ta. “See lõige, mis hiljaks jäi, oli kahjuks masina viga. Kõik tegid oma tööd hästi. Nad olid seda metsikult lihvinud ja see koht, kus viga tekkis, ei olnud neile ka väga raske.”

Musting arvab, et nii suure produktsiooni juures on vead vältimatud. “100% ei saa kunagi kindel olla mitte milleski, äkki näiteks jääb kellegi varvas kuskile kinni,” jätkab ta. “Me teeme endast kõik, et vigu ei tekiks, aga kui kogu saadet vaadata, siis et nii suure ürituse puhul on vead paratamatud.”

18. mail toimunud Eurovisiooni finaalvõistluse võitis Holland, Eesti tuli 19. kohale. Eurovisiooni kommenteeris Marko Reikop, kelle esimese ja teise poolfinaali ning finaalvõistluse naljakamad ütlused oleme humoorikalt kokku kogunud.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses