Eesti

Postimees võitleb uue Estonia dokumentaali YouTube’is levitamise vastu

Foto: kuvatõmmis

Eestis uue Estonia dokumentaaliseriaali “Estonia – leid, mis muutis kõike” õiguseid omav Postimees Grupp tegutseb selle nimel, et illegaalselt YouTube’i jõudnud sarja episoodid sealt kaoks.

Eile kirjutas Diktor, et kõik uue vastuolulise Estonia dokumentaali osad on YouTube’is tasuta vaadatavad. Tänaseks on videod YouTube’ist kadunud ja need üles laadinud kanal suletud.

Postimees Grupi juhatuse esimees Andrus Raudsalu selgitas Diktorile, et Eestis seriaali näitamisõiguse valdajana üritab Postimees seista sarja illegaalse levitamise vastu.

“Esmane pealevaatamine viitas sellele, et YouTube’is on piraatpostitus,” ütles Raudsalu Diktorile. “Meie oleme selle seriaali Eesti territooriumil ostnud ja me tahaks oma õiguste eest seista.”

Seetõttu otsustas Postimees Grupp informeerida piraatpostitusest ka filmi tegijaid, kuid Raudsalu ei saa kinnitada, et just see viis videote YouTube’ist eemaldamiseni.

Uue Estonia dokumentaali tõttu on täbarasse olukorda sattunud ka kohalik YouTube’i sisulooja Tanel Lepp ehk HDTanel. Lepp laadis hiljuti üles Estonia katastroofist rääkiva video, milles kasutas muuseas klippe uuest dokumentaalist. Nüüdseks on see video Eesti Autoriõiguste Kaitse Organisatsiooni nõudel YouTube’ist eemaldatud.

MINU ESTONIA VIDEO ON MAHA VÕETUD YOUTUBEST JA KANALIT ÄHVARDATAKSE KUSTUTAMISEGA EESTI AUTORIÕIGUSTE ÜHINGU…

Posted by HDTanel on Reede, 9. Oktoober 2020

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.