Rain Lõhmus sarjast “Pank”: “Ma ei mäleta, et keegi oleks töö juures narkootikume teinud”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Ettevõtja Rain Lõhmus Foto: Sander Ilvest/ PM/ Scanpix

Kui palju sari “Pank” vastab tegelikkusele, seda kommenteerib Diktoris Hansapanga rajaja Rain Lõhmus.

Olen kunagi ammu juba lugenud käsikirja. Enne seda kui see EV100 konkursile esitati ja juba tol korral tundus see mulle naljakas. Positiivses mõttes.

Nüüd seriaalina vaadates tuli esimesena meelde nostalgia. Tarmo Jüristo, kes on loo stsenarist, töötas koos meiega Hansapangas. Seega osad elemendid kattusid ka minu mälestustega.

Bensiinijaamast panka tööle

Hästi oli välja toodud töine õhkkond ja see kui kiirelt elus muudatused toimusid. Lugu räägib siis noore tegelase tööletulekust (seriaalis Toomas – mängib Sergo Vares). Kuidas ta vette visati. Öeldi, et kui sul nutti on, siis võta arvuti ja telefon kätte ja hakka raha teenima. Mingit poputamist ei olnud.

Tänapäeval tõesti enam nii järsult kuhugi ette otsa ei saa. Panku kägistavad nüüd igasugused reeglid, kuid siis olid need enda välja mõeldud.

Enam ikka nii ei ole, et keegi tuleb ruumi sisse ja ütleb Venemaa positsiooni neljakordistada või hakka nüüd järsku EVPsid kokku ostma. Tol korral peaaegu et oli nii.

Pidutsesime, kuid narkootikume ei teinud

Ainult ma ei mäleta, et keegi oleks töö juures narkootikume teinud. Eriti tradingroom’is, ei meenu küll. Pidusid oli ikka, kuid seriaalis on need jällegi liialdatud moel.

Eks seriaalis peab ilmselgelt kontsentreerima. See elu kestis aastaid, kuid sarjas peab kõik kümnesse tundi kokku panema. Kui kõik on kokku lükatud, siis tundub, et suur pulli tegemine käis kogu aeg. Päriselus päris nii ei olnud. Vahel midagi juhtus ja siis pikalt jälle ei juhtunud. Kuid seda ei jaksaks keegi vaadata.

Kuidas iganes sellest ka ei räägita, siis tegelased on ilmeksimatult äratuntavad. Tundsin enda juba käsikirja lugedes ära. Seda tegelast väga palju seal näha ei ole, kuid loomulikult on selleks Siim.

Seriaalile kohaselt on talle natukene veidrusi juurde antud. Siim ruubikukuubikuta ringi ei liigu. Mina olen selle kokkupanemises küll kehv ja kindlasti ei teeks ma seda töö juures. Siimule meeldivad ka koomikisid. Mul ei ole nende vastu küll midagi, kuid kõige suurem sõber ka ei ole.

Räägime asjast

Ära tabati minu otsekohene ütlemine, mis võib vahel ka teisi irriteerida. See on tänasenigi nii. Teine asi on kannatamatus, mis oli välja toodud. Ma ei jaksa pikka juttu teha.

Tavaliselt tahan kohe summa juurde liikuda. Eriti hästi tuleb see soomlastega välja, kui nemad alustavad lauset, siis ma tean juba, kuhu nad sellega jõuda tahavad. Kuid ma ei jaksa ära oodata, kuni nad selleni jõuavad.

Kui vaadata loo keskmes olevat abielupaari (Jüri ja Tiina Mõis), siis ei ole kahtlustki, kellega on tegemist. Kuid tegelasi üleüldiselt ei ole kujutatud päris fotona, vaid koomiksina. Neid on natukene rõhutatud ja tehtud nurgelisemaks.

Mida esimeses osas ei olnud näha, aga ehk veel tuleb, oli see, et alati tuli arvestada konkurentidega. Paari teise pangaga käis tihe võidujooks. Alguses oli üks nendest Ühispank ja mingil hetkel tuli ka mängu Hoiupank. Vahest see veel lisandub, kuid ei tasu ära unustada, et sari ei ole ju dokumentaal.

Mina ootan põnevusega teisi osasid ka. Ei tahaks päris hinnangut seriaalile veel anda, sest oli aru saada, et esimene osa oli alles sissejuhatus, kus toodi sisse tegelasi ja tutvustati lugu üldiselt.

https://www.facebook.com/eestitelevisioon/videos/2313282138686845/

“Pank” on eetris neljapäeviti kell 22.05 ETV-s alates 18. oktoobrist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.