Rain Tolk kiidab “uut Boratit”: See ei ole ainult naljakas, vaid ka vapustav!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
2006. aastal hullutas Sacha Baron Cohen maailma filmiga "Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan"

Koomik Sacha Baron Cohen sai tuntuks 2000. aastal Inglismaal alustanud telesarjaga “Da Ali G Show”, kus ta ise kehastab kolme pöörast tegelast, kes päris inimesi – tihti kuulsusi – piinlikesse olukordadesse panevad. Nendeks on poose-tänavagängsta Ali G, kasahhi reporter Borat Sagdiyev ja Austria gei moemees Brüno Gerhard. Kõik karakterid said ka oma mängufilmid, vastavalt aastatel 2004, 2006 ja 2009.

Diktor uuris Coheni loomingu suurelt austajalt, näitlejalt ja filmitegijalt Rain Tolgilt, mida arvata tema uue, äsja vaatajate ette jõudnud sarja “Who is America” kohta. Tegu on poliitilise satiiriga, kus endale omaselt kasutab Cohen ära oma meisterlikku ümberkehastumisoskust, et meelitada kuulsusi piinlikesse olukordadesse.

Kas “Who is America” oli sinu arust piisavalt naljakas, võrreldes Sacha Baron Coheni varasemate tööde põhjal tekkinud ootustega?

Cohen on lihvinud oma kunsti praktiliselt täiuslikkuseni. See ei ole ainult naljakas, vaid ka üsna vapustav. Ootused olid kõrged ja need ka täideti. Etendades erinevaid karaktereid, oli show piisavalt vaheldusrikas ning paljuütlev. Sedasorti nihilism ületab mitmekordselt paljud kaasaegse kunsti ponnistused.

Millise tema varasema tööga sa leiad “Who is America” olevat paslik kõrvutada?

Ta jätkab oma Ali G tegelasega püstitatud eesmärke, ent teeb seda veel oskuslikumalt, naljakamalt ja targemini, ajades närvi kogu ideoloogilise spektri, alates feministidest lõpetades natsidega. See on kõige ehedam anarhism.

Milline karakter oli kõige parem?

Väga meeldis liberastist (muidu jälk sõna, aga siinkohal kuidagi paslik kasutada) professor, DR. Nira-Cain N’degochello, kes “pussyhat” peas püüab olla nii suuremeelne, olles tegelikult silmakirjalik junn, nagu me kõik. Siinkohal toimis hästi just nali selle väljamõeldud karakteri, mitte tema “ohvrite” kulul.

Sarjas “Who Is America” Sacha Baron Coheni kehastatud Dr. Nira-Cain N’degochello. Foto: ekraanitõmmis

Lollid kriitikud ei ole aru saanud, et Coheni poolt loodud karakter ja tema mõttekäigud olid iseenesest “Who Is Americas” juba eesmärk omaette. Aga muidugi ka tema ohvrid olid üle mõistuse. Viimases episoodis manipuleerib ta näiteks ühe külanatsi nii kaugele, et too tapab omaaarust inimese. See on kõik ikka karm ja sügav ja liigutav ja hüsteeriliselt naljakas.

Üks arvustaja kurtis, et tema jaoks puudus selge fookus, kas sul ei tekkinud seda tunnet?

See arvustaja imegu muna.

Mitu punkti viiest annaksid?

5

Kuidas vaadata?

Sarja “Who is America” saab ametlikult, tasu eest vaadata Viaplayst. Maitse saab suhu ka ka Youtube’ist:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.