Eesti

Soome töötukassa kutsub kaasahaarava videoga eeskuju võtma Eesti haridussüsteemist

Põhjanaabrite arvates toimin Eestis hariduse rahastamine paremini kui Soomes.Foto: kuvatõmmis

Soome kõrgelt haritute töötukassa KOKO on kokku pannud video, milles kutsutakse üles investeerima haridusse nagu seda on tehtud Eestis.

Klipis väidetakse, et Eestis on olemas kõik, mida hing võib ihaldada – ilus loodus, modernne ühiskond, aktiivne start-up kultuur ja palju muud. Jõutakse järeldusele, et Eesti edu saladus on haridus, mis on kõigile tasuta kättesaadav ja ühiskonnas respekteeritud.

Tundub, et eestlastel on siinkohal põhjust uhkust tunda. Kuigi ka Eesti hariduse korraldusest peetakse piiri taga lugu, siis Soome haridussüsteemist räägitakse sageli kui maailma parimast. See, et põhjanaabrid meie koolisüsteemi nii heaks peavad, on Eestile kõrge kiitus.

Hiljuti panid mitmed Soome teadusasutused koostöös tööandjate ja ametiühingutega kokku pöördumise, milles väidetakse, et tulevikus peab valitsus suurendama teaduse ja hariduse rahastust. Leitakse, et see on vajalik Soome hariduse kõrge taseme säilitamiseks ja võimeka tööjõu väljaõpetamiseks.

Kuigi töötute hulk on Soomes viimasel ajal langenud, siis noorte seas on see jätkuvalt oluline probleem. 2018. aasta märtsi seisuga oli 15-24-aastastest Soome noortest tööta 18,6%, mida on rohkem Euroopa Liidu 17,7% keskmisest.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.