Eesti

Soovitame: 3 kabesaiti igavlevale valitsuse liikmele, kelle töö on üksluine ja tüütu

Janek Mäggil oli keeruline ministriametis endale tegevust leida, kuid ta ei pruugi olla ainus, kes selle murega maadleb.Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix/Amazing Game Room

Endine riigihalduse minister Janek Mäggi mainis Kroonikale antud intervjuus, et ministriamet ei ole põnev, vaid sageli üksluine ja tüütu. Näiteks ränderaamistiku ümber lahvatanud kriisi ajal mängis Mäggi hoopis töö ajal internetis 4 tundi kabet.

Mäggi kommentaar pani Geeniuse toimetuse muretsema. Mis siis, kui teised meie riigi käekäigu eest vastutavad ministrid tunnevad samuti, et enam väga ei viitsi, kuid nad ei oska kella viieni kuidagi aega sisustada nii, et teistele jääks mulje, et nad ikka teevad usinalt tööd?

Asjalikkust simuleerida on raske, eriti riigiaparaadi tipus, kus kõik tahavad pidevalt teada, et kuidas ikka läheb ja mis teed? Sestap oleme valitsusliikmetele (ja ka teistele simulantidele) kokku pannud nimekirja kolmest internetikabe keskkonnast, kus saab tööpäeva südamerahuga õhtusse veeretada.

Klassikaline kabe. Tavaline, lihtne ja stiilipuhas.Foto: kuvatõmmis

Sgames.org

See veebikeskkond on algajale simulandile tõeline nirvaana. Mänge on mitmeid, samade mängude erinevaid versioone on palju ning kõik on tasuta ja tööarvutist lihtsasti ligipääsetav. Edasijõudnud ei pea enam isegi pelgalt kabega piirduma.

Aga alustame klassikutest, sõna otseses mõttes. Kui mängid tööl esimest korda internetis kabet, siis on paslik alustada mängust Classic kabe Internetis. Siin ei ole mingeid kellasid ja vilesid või uhkeid animatsioone. Lihtsalt tavaline kabelaud tavaliste kabenuppudega.

Selle kabemängu võtab kõige paremini kokku ametlik kirjeldus:

Korralda intellektuaalset eelproov parteyku mängib kabet koos sõbraga või arvutiga, mis võib olla krapsakas sõber kabe. See ei olnud kahtlust, et eeskirjad ja mida ei ole, on mäng toob esile rakkude ja kabe, mis sarnanevad. Just hinnata iga sammu ja valida õige. Tore omadus mängu: pealdis “Mäng läbi” mitte.

Mida sa, hing, veel ihaldad?

Kabe, aga neoontoonides. Just nii, te lugesite õigesti!Foto: kuvatõmmis

Game-game.ee

Kui tavapärane kabe enam kellaseierit piisavalt kiiresti edasi ei liiguta, siis tuleb proovida midagi ekstravagantsemat. Kes seda klassikalist kabelauda ikka tundide kaupa passida viitsib? Aeg on mängu tuua futuristlik neoon!

Neon kabe on täpselt see, mida pealkirjas lubatakse – vana hea kabe kirgastes neoonsetes toonides. Olemas on rudimentaarsed heliefektid ja kohal on ka pidevalt ekraanil ringi hüplev mullike, mis kutsub teisi mänge proovima.

Kuid ole hoiatatud, hea igavleja! See kabemäng sinu kätt ei hoia, vaid viskab su kohe pea ees basseini sügavasse otsa. Mängu ametlikus kirjelduses mainitakse: Ma loodan, et sa tead reegleid kabe, sest Neon kabe mäng sa pead võitlema selles mängus. 

Neon kabe on mõeldud tõsistele edasijõudnud pöidlakeerutajatele. Kui sa mõnes riigiasutuses ei tööta, siis jää klassikalise kabe juurde.

See ei ole enam pelgalt kabe. See on elustiil.Foto: kuvatõmmis

Vint.ee

Palju õnne, sa oled jõudnud professionaalse simuleerimise kõrgeimale tasemele. Vint.ee ei ole koht, kuhu poolkogemata eksib mõni igavlev ministri nõunik. Siia tullakse koos sõpradega, teiste endasugustega. See on koht organiseeritud pöidlakeerutajatele.

Vint.ee lehel saab mängida mitmeid erinevaid mänge kaardimängudest kuni male ja mõistagi kabeni. Võimalik on teha kasutaja või mängida külalisena ning teiste jututoas viibijatega vestlust arendada. Sobiva mängukaaslase leidmisel saad kiiresti kabelahinguga algust teha.

Meie soovitame Vene kabet, kuna hetkel toimub selles mängus suur turniir enam kui 500 osalejaga. Ja olgem ausad, kui reaalsest kabevõistlusest osa võtmine ei aita sul päeva kiiremini õhtusse veeretada, siis ei tee seda tõenäoliselt miski.

Sel juhul on juba mõistlikum tööle hakata.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.