Eesti

Spekuleerime: mida hakkab Christopher Nolan filmima Laagna teel?

Laagana tee.Foto: Wikimeedia/Hannu

Eile teatati, et Christopher Nolani spioonififilmi “Tenet” ühe võttepaigana Tallinnas plaanitakse Laagna teed, mis võidakse tervelt kuuks ajaks sulgeda. Spekuleerime, mida saab selle ajaga filmida ja kus täpsemalt võivad võtted toimuda.

Kui Christopher Nolan mainis, et talle avaldab muljet Tallinna arhitektuur, siis ilmselt ei mõelnud ta sellega Lasnamäge. Suure tõenäosusega hakkavad filmivõtted toimuma kilomeetrisel paeseintega piiratud lõigul maantee alguses.

Ühte filmiajaloo meeldejäävaimat maanteel toimuvat tagaajamist näeme filmis “Matrix Reloaded”. Spetsiaalselt selle stseeni tarvis ehitati 2,5 kilomeetrit kiirteed ja 10-minutilise lõigu filmimiseks kulus kaks kuud. Midagi nii grandioosset Tallinnas ilmselt oodata ei ole, kuid pikk võtteperiood viitab tehniliselt keerukale stseenile.

Lõik Laagna teest on piiritletud paepaljandiga, mis loob filmimiseks head eelised.Foto: Wikimedia Commons/Dimitry G

Lasnamäe kanal on mitmes mõttes väga mugav võttepaik. Pikk paepaljand annab võimaluse kiireks filmimiseks. Kui stseeni taustaks oleksid näiteks majad, kuluks planeerimisele ja hilisemale montaažile väga palju aega. Halli kivi taustal ei saa aga keegi aru, kui ühe lause jooksul on samast kohast juba kolmel korral möödutud.

Laagna tee on sobiv koht nii tegevusrohke tagaajamise kui pikema dialoogi filmimiseks. Paljandit on ka lihtne rohelise ekraaniga katta, ilma et selleks suuri konstruktsioone ehitama peaks. Rohelise tausta võib hiljem eriefekte kasutades vahetada mistahes vaate vastu ja näiteks teeviitade muutmisega võib Laagna teest saada ükskõik milline maantee maailmas.

Kõrge paepaljandiga piiritletud Laagna tee annab võimaluse kasutada näiteks ka plahvatusi ja muid eriefekte, ilma et need ümbritsevat keskkonda ohustaksid. Laagna teel on ka piisavalt ruumi suurte stseenidekoratsioonide ehitamiseks ja nii võib seal filmitud lõikudes olla midagi täiesti ootamatut, sest “Teneti” tegelik sisu on suuresti ikka veel saladus.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses