Eesti

Suri kirjanik, filmimees ja muusik Vahur Afanasjev

Vahur Afanasjev.Foto: Madis Veltman/Postimees/Scanpix

41-aastaselt lahkus meie seast kirjanik Vahur Laanoja, kes kogus tuntust kirjanikunimega Vahur Afanasjev.

Aastate jooksul töötas Afanasjev kirjaniku, loovkirjutaja, reklaamiagentuuri loovjuhi, suhtekorraldaja ja meediaanalüütikuna. Ta tegeles ka muusika ja filmindusega.

Kirjutamist alustas Afanasjev luuletuste ja laulusõnadega, tema esimesed teosed avaldati ajakirjas Vikerkaar. Tema luulekogu “Katedraal Emajões” nimetati 2006. aasta Kultuurkapitali aastapreemia kandidaadiks luule kategoorias.

Afanasjevi üheks tuntumaks teoseks on romaan “Serafima ja Bogdan”, mis saavutas 2017. aasta Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel esikoha. Sama teose eest pälvis ta Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemia. Romaan ilmus eesti keeles 2017. aastal ja vene keeles 2019. aastal.

Lisaks luulele ja kirjandusele tegeles Afanasjev ka muusikaga, viljeledes arvutimuusikat, eklektilist kitarrirokki, bluusi ja kantrit ning eksperimentaal-populaarset helikunsti. Afanasjev kirjutas laulusõnu näiteks Orelipoisile, Skriimsilmale ja Päris Annyle.

Afanasjev tegeles ka filmikunstiga. Ta on loonud eksperimentaalfilme ning kasutanud filmi loomiseks fotosid ja Microsoft Powerpointi. Valminud on eksperimentaalne ja autobiograafiline dokumentaalfilm “Teekond unelma lõppu” ning dokumentaalfilm “Rong Way”, mis räägib rongisõidust Brüsselist Tallinna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.