Helme, Ansip, Reiljan ja teised: Eesti poliitikute kõige naljakamad juhtumised kaamera ees

Eesti poliitikamaailma hiiglased on aastate jooksul komistanud mitmetesse veidratesse olukordadesse.Fotod: kuvatõmmised

Eelmise nädala neljapäeval toimunud riigikogu istungil leidis aset kentsakas aps. Nimelt ei märganud Isamaa erakonna saadik Tarmo Kruusimäe, et kätte oli jõudnud tema kord ning sõna võtmise asemel lülitus sisse videopilt parlamendiliikmest, kes vedeles voodis, kuulas mussi ja popsutas e-istungile kohaselt e-sigaretti. 

See ei ole esimene ega jää kindlasti viimaseks korraks, mil rahvaesindaja kaamera ees mõne veidra teo või väljaütlemisega hakkama saab. Tuletagem siinkohal meelde meie poliitikute varasemad veidrused ja piinlikud seigad, sest nagu Kruusimäe oma juhtumitki kommenteeris: shit happens!

Villu Reiljan joob õlut

Endine keskkonnaminister, kelle poliitiline karjäär lõppes 2000. aastate lõpus pistise küsimise eest kriminaalkuriteos süüdi mõistmisega, lustis vaid mõned aastad varem samuti tänaseks hingusele läinud Õllesummeril. 

Minister nõustus festivalil puhuma teda märganud Kanal 2-e reporteri alkomeetrisse. “Pole paha!” hõiskas Reiljan oma promillitulemuse peale!

Martin Helme soovitab tarbida

Lapsed, täna räägime jälle majandusest. Kevadel me rääkisime, et majandus on hulk asju, mida inimene elus teha tahab, mispärast ka surmahirmu puhul tuleb püüda ta võimalikult alles hoida. Martin arvas siis, et tuleb valida inimene või raha ja tema valib inimese.Nüüd räägib Martin, et majandus on joomine ja laaberdamine. Lapsed, ka see pole päris tõsi. Majandus on küll ka tarbimine, aga Eesti majandusele ega meile endile ei ole hea, kui me elame, nagu homset ei tuleks ja säästmise, investeerimise ja eksportimise asemel viime raha kõrtsi ja kallame kõrist alla. Vaadake see õppefilm lõpuni ja tuletage meelde, et ta on rääkinud seda enne ja kui ta seda jälle räägib. Aga ka meelt tuleb lahutada muidugi ja see on majandus ka. Ja poisid, ärge heitke meelt, et tüdrukud tunduvad suuremad ja rütm ei tule välja, küll kasvate.

Posted by Jürgen Ligi on Monday, September 21, 2020

Eelmisel sügisel toimunud restoranide auhinnagaalal Hõbelusikas sülitasid mitmed avaliku elu tegelased piirangutele ja distantsi hoidmisele, aga kindlasti mitte pitsi.

Teiste hulgas lasi lipsu lõdvaks tollane rahandusminister Martin Helme, kes Kanal 2-le antud intervjuus pehmel keelel korrutas, et majanduse päästabki vaid sisetarbimine!

Sven Mikseril on naljakas

“Üks loll võib rohkem küsida, kui kümme tarka jõuavad vastata,” ütleb vanarahvatarkus, millega paistab nõus olevat ka Sven Mikser, keda ERR-i ajakirjaniku küsimused lakkamatult itsitama ajasid.

Naer on terviseks, ent loodame siiski, et tänane Europarlamendi saadik suudab Brüsselis veidi adekvaatsemaid vastuseid moodustada.

Kaunis keskkonnaminister Rain Epler

2017. aastal kohalikel valimistel kaks häält kogunud Rain Epler tegi kiire karjääritõusu ning sai kõigest kolm aastat hiljem keskkonnaministriks.

Intervjuus Delfile leidis Epler, et osutus valituks tõenäoliselt tänu oma esinduslikule välimusele. Kahjuks ei saanud ta meile siiski pikalt silmailu pakkuda ning oli sunnitud portfelli juba veidi enam kui kaks kuud hiljem loovutama.

Arnold Rüütel käis kalal

Endise presidendi Arnold Rüütli sõnavõtud olid mäletatavasti alati eeposlikud. Üks lõbusamaid näiteid Rüütli kõnepruugist pärineb aastast 2006, mil tema käest küsiti “Terevisioonis” lihtne küsimus: “Millal ise viimati kalale jõudsite, härra president?”

“Jaa, Eesti on tõesti mereriik ja Eesti rannajoon on üle 3600 kilomeetri pikk ja ennesõjaaegsel perioodil Eesti Vabariigis elas küllalt suur osa Eesti elanikkonnast just rannaäärsetel aladel. Selle viimase nõukogude aja vältel…”

185 sõna ehk tubli pool lõpukirjandit hiljem said televaatajad teada, et viimati käis Arnold kalal paar aastat tagasi. 

Vladimir Belõi ei kommentaari

Vladimir Belõi ei kommentaari. :D :D

Posted by ehuumor.ee on Saturday, December 20, 2014

Kui Rüütlil oli kombeks pikalt heietada, siis 2005. aastal oli Tallinna linnavoliniku Vladimir Belõi ainus vastus ajakirjaniku pärimistele lühike “Ei kommentaari!”.

Sõnakõlksust sai omamoodi meem, millest ansambel Terminaator hiljem koguni terve laulu kirjutas. 

Mart Laaril sai ruum otsa

Minu viimased kaks Mardi-meemi, ma luban.

Posted by Mairi Kikkas on Thursday, January 26, 2012

Lugematul hulgal meeme sündis ka aastal 2012, mil Mart Laari süüdistati oma Facebooki lehelt kommentaaride kustutamises. Ajakirjanike pärimistele vastas Laar, et kui midagi on kadunud, siis juhtus see seoses sellega, et ruum kippus vahepeal otsa saama.

Kui Mardil oli internet täis oli saanud, tõttas appi kolleeg Juku-Kalle Raid: “Pinge maas – viisin Laarile kümme ruumi feissbuuki. Peaks külma aja üle elama. Sõpra tunned hädas.”

Ansip soovitab fooliummütse

Samast ajast, 2012. aastast, sündis ACTA ehk võltsimisvastase kaubanduslepingu arutlustelt teinegi klassik – Ansipi seemned ja fooliummütsid.

“Teate, see, kes midagi taolist väidab, see on seemneid söönud ja mitte neid seemneid, mida meie oma põldudele külvame,” arvas tollane peaminister ACTA leppele vastu olijatest. Ansip leidis, et ACTA-vastased peaksid otsima abi ning võiksid seda leida fooliummütsist või mullivannist.

Veider, et pea kümme aastat hiljem kõlab Ansipi kunagine sõnavõtt relevantsena hoopis teisel teemal…

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.