Eesti

Tallinna Ülikooli tudengid lõid meeme Mart Helme hobusevaraste ülikooli sõnavõtu kohta

Foto: Erik Prozes/Postimees/Scanpix

Tallinna Ülikooli reklaamitudengid lõid Sven Luka ja Alvar Jaaksoni projekti “Loovkursus” raames meeme minister Mart Helme sõnavõtu põhjal, kus Helme väitis, et Tallinna Ülikool on hobusevaraste kamp, vahendab Turundajate Liit.

Harjutusega sooviti näidata, et Tallinna Ülikool on äge õppeasutus ja selle ülikooli reklaamitudengid vaimukad tüübid, kes oskavad ründaja sõnad enda ning kooli tugevuseks pöörata.

“Teema on põnev, sest tavapärases reklaamis ei julgeta tihtipeale poliitilisi teemasid ettevõtete ja brändidega siduda või sarnastel teemadel seisukohta avalikult võtta. Meil on tegu aga tudengitega, kelle ülesanne on olla loov, mitte korrektne,” selgitas Luka.

Tudengid lahendasid ülesande erinevalt. Osad sidusid meemid otseselt Mart Helmega, kuid mõned olid otsustanud apoliitilise lähenemise kasuks.

“Väga lihtne on minna kergema vastupanu teed ning meemi näol teha nalja meemi teema püstitaja üle. Seega minule sümpatiseerisid pigem hoopis meemid, mis ei puudutanud otseselt Mart Helmet vaid leidsid viisi kuidas enda või millegi/kellegi muu üle naljatades teema üles võtta ning seda viraalselt kasutada,” lisas Luka.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.