Eesti

“Tänavu käivad asjad lihtsalt teistmoodi”: Eesti Laul pole pileteid müüki pannud, aga Tomi Rahulal on aega tuurile minna

Eesti Laul sai suve algul endale uue peaprodutsendi, mistõttu on sel aastal formaat uuendusi läbimas. Diktor uurib, kas kõik liigub ikkagi graafikus? Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Paljud harjumuspärased sündmused toimuvad Eesti Laulul sel aastal oluliselt hiljem, kuid peaprodutsent jõuab selle kõige kõrvalt veel ka Sepo Seemani ja Peeter Ojaga tuurile minna.

Eelmise nädala lõpul teatas ERR, et Eesti Laulule on esitanud oma loomingu 24 kollektiivi. Tomi Rahula selgitab Diktorile, miks pole loetud kuud enne ürituse toimumist piletid veel müügis ning kuidas saavad artistid end tutvustada, kui lugude esitamine käib läbi veebiportaali?

Tavaliselt on lugude esitamisega Eesti Laulule kaasnenud palju meediakära ja ühtlasi ka reklaami artistidele, kes viimasel sekundil telemajja oma lugu esitama tormavad. Kuna sel aastal käib see vaikselt veebilehel, siis mil viisil Eesti Laul endale sel korral eelreklaami/promo teeb?

“Ütlesin esimese asjana kui sellele tööpostile asusin, et tänavu käivad asjad lihtsalt teistmoodi. Ja siinkohal hoiame lihtsalt palju aega kokku, et kaugemalt tulevad artistid ei peaks paariks minutiks Tallinnasse sõitma ning meie siin kuhjaga lisatööd tegema. Kuulsin vanematelt olijatelt, kuidas eelnevatel aastatel unustati tihti kellegi nimi autoritest ära, siis pidi seda tükk aega tuvastama, ühesõnaga lisatööd oli palju. Seega otsustasime tänavu artistidega kohtuda rahulikumal ja meeldivamal moel, millest tuleb eraldi saade, kus igaüks saab end tutvustada, lisaks Ringvaatele. Aga neile, kes seda artiklit loevad tuletan veel meelde, et vaid tänase, 6. novembri hilisõhtuni on võimalik lood üles laadida. Ärge unustage 6. novembril kell 23.59 on viimane aeg!”

Eelnevalt on Eesti Laulu piletid juba eelmise aasta mai kuuks müügis, tänavu pole aga isegi praegu neid pileteid müüki paisatud. Mis on säärase hilinemise põhjuseks, ja kas see ei või kaasa tuua tavalisest tühjemat saali?

“Tänavu toimuvadki kõik asjad veidi hiljem, sest minu tööle asumine toimus alles suve lõpus. Sellele vaatamata on asjad plaanipärased, teeme tööd ja tuleb uhke show. Meeskond on koostatud ja Eesti Laul toimub esmakordselt võistluse ajaloos tänavu kahe lisakontserdiga Tallinnast väljas. Nüüd, kui õigel ajal selgitame, mida me paari päeva jooksul teeme, milliseid lõbusaid vahelõike ja häid lauljaid tänavu kuulata ning vaadata saab, märkavad soovijad ka pileteid osta. Eesti Laul on nii pika traditsiooniga võistlus ja jõulud on tulemas, pole paremat kinki kui piletid ühele tõeliselt heale kontserdile, kus saab osalejatega pilti teha, autogrammi küsida või koguni juttu ajada. Olen täiesti kindel, et publikust meil väheks ei jää. Täpne piletiinfo jõuab huvilisteni lähipäevil.”

Kui Eesti Laulu veebilehel ringi vaadata, siis pole seal oluliselt uut infot. Kus poolfinaalid toimuvad? Ja kas sinna ei peaks ka juba piletimüük käima? Poolfinaalide kontsertide ajaks on märgitud 30. ja 31. jaanuar ning 01. ja 02. veebruar. Seega kaks poolfinaali peetakse ära neljal järjestikusel päeval.

Veebilehelt ei selgu ka, kes Eesti Laulu meeskonda kuuluvad, kellelt näiteks peaks meedia kõiki neid küsimusi küsima, sest selge see, et peaprodutsent üksi ei jõua planeerida nii sõud kui ka tegeleda kõigi meediapäringute ja artistide muredega.

Kui Diktor aga Eesti Laulu kohta uurima hakkas, mis on ikkagi ju maksumaksja raha eest tehtav eesti muusikaturgu arendav suurprojekt, siis vastuste saamine polegi nii lihtne. Selgus, et Eesti Laulu eest jagab kommentaare ikkagi Tomi Rahula, kuid ta eelistab vastata e-kirja teel, mis võtab rohkem aega ja välistab lisaküsimuste esitamise. Seepärast, hea lugeja, piirdugem selle infoga, mis meil õnnestus saada. 

Varemalt on Eesti laulu artistid esinenud lisaks “Terevisioonile” ka “Ringvaates” ning Raadio 2-s. Selle aastasest ajakavast aga lähtub, et artistid neid kanaleid ei külasta. Mis on säärase muudatuse põhjuseks?

“Kõik harjumuspärased suured saated jäävad alles ja tulevad uued juurde ka. Novembri keskel avaldame kõik sündmused, mis Eesti Laulu ümber toimuma hakkavad, jälgige meie Instagrami ja Facebooki.

Mõningatest asjadest oleme loobunud, aga artistidel on sel aastal mitmeid erinevaid ja uusi väljundeid, mis oleme ilusasti ajakava silmas pidades planeerinud.”

Eesti Laul peaprodutsent Tomi Rahula alustab 20. novembril kolme-nädalast tuuri. Jaanuari lõpus toimub Eesti Laulu esimene poolfinaal kuskil Tallinnast väljas.

Olete ise peagi minemas tuurile koos Sepo Seemani ja Peeter Ojaga. Kuidas leiate kiire muusikakonkursi korraldamise kõrvalt aega tuuril käia, mis samuti on üpris ajamahukas ettevõtmine?

“Ma ei salga, et mul on praegu väga kiired ajad. Tuur oli tegelikult kokku lepitud juba kevadel, aga Eesti Laulu korraldamist see ei sega. Õnneks on tuuri osas palju tööd juba ette tehtud ja esinemised on mõnusasti peale tööpäeva lõppu. Lisaks usun, et Sepo Seemani ja Peeter Ojaga tuuritades saab rohkelt nalja ja selline huumor toob Eesti Laulu tegemisteks ainult energiat juurde.”

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.