Eesti

Tasuta vaadatavad teater NO99 lavastuste salvestused on nüüd internetist kadunud

Eile veel olid osad NO99 lavastuste salvestused internetis tasuta vaadatavad.Foto: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/Scanpix

Eile kirjutasime, et Rahvusarhiivi kodulehel on võimalik vaadata tasuta mitmeid teater NO99 etenduste salvestusi. Täna salvestused enam saadaval ei ole.

Rahvusarhiivi kodulehel tuuakse välja, et hetkel on NO99 fondis olevate lavastuste vaatamine NO99 kollektiivi soovil ajutiselt piiratud. Taastame ligipääsu esimesel võimalusel.

“Pärast Rahvusarhiivi pressiteadet avas NO99 uuesti lavastuste salvestuste juurdepääsupiirangu teema,” selgitas Diktorile Rahvusarhiivi filmiarhiivi direktor Eva Näripea.

“Hetkel käivad nendega läbirääkimised. Niipea kui kokkulepe on saavutatud, püüame võimaluste piires juurdepääsu taastada.”

Postimees kirjutab, et etenduste salvestuste juurdepääsupiirangu teema tõi uuesti päevakorda NO99. Teatri asutaja Tiit Ojasoo ei olnud teadlik, et Rahvusarhiiv toob avalikkuse ette kõik NO99 näidendid.

Postimehele antud kommentaaris selgitab Ojasoo, et järgmisel nädalal kohtutakse Rahvusarhiivi esindajatega, et olukorda arutada. Ojasoo usub, et antud olukorras halbu kavatsusi kellelgi ei ole.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.