Eesti

Tehniline rike lõi eile kogu Kanal 2 õhtu sassi

Piret Laos ja Robert Rool eilses "Õhtu" otsesaates.Foto: kuvatõmmis

Tehnilise viperuse tõttu lõpetas Kanal 2 saade “Radar” eile oodatust varem, mistõttu “Õhtu” alustas 10 minutit enne tavapärast eetriaega. See tuli üllatusena ka “Õhtu” saatejuhtidele Piret Laosile ja Robert Roolile, kel polnud aimugi, miks nad varem alustama peavad.

Kõik sai alguse sellest, et “Radari” saatefail oli vigane, mistõttu lõppes saade ootamatult vara.

Kanal 2 VeebiTV-st “Õhtut” järele vaadates näeb esimese minuti vältel lihtsalt tühjust. Eile nägid televaatajad sel ajal aga otselülitust “Õhtu” stuudiosse, kus istus diivanil härrasmees, kes vist ei saanud aru, et on äkitselt sattunud tuhandete televaatajate silme ette. VeebiTV tarvis on see osa saatest välja lõigutud, kuid asemele pole midagi pandud.

Kui kaamera lõpuks saatejuhid üles leiab, hakkab Rool televaatajaid tervitama, kuid teda katkestab poole lause pealt montaaž saates käsitletavatest teemadest. Kui Rool lõpuks sõna saab, siis selgitatakse, et “Radari” viimane pokk ei jõudnud eetrisse tehniliste probleemide tõttu ja stuudios on kõik väga nõutute nägudega.

Diivanil istuvad ka “Radari” tegijad Kärt Anvelt ja Robert Kõrvits, kes püüavad asja selgitada.

Rool mainib ka, et “Õhtu” sai “Radari” tehnilise praagi tõttu nüüd 10 minutit eetriaega juurde, mille peale Laos hüüatab üllatunult “Ei saanud!” ja jätkab siis: “Noh, vaatame, kuidas läheb.”

Veebist “Õhtut” järele vaadates näeme ka, kuidas assistent valmistab ette arvutit järgmiseks saatelõiguks, dowloadib äppe ja mässab oma arvutiga. Eetris oli sel ajal reklaamipaus, omapärane lõik on näha vaid veebist.

Tehnilisi viperusi tuleb ikka ette ja viga on juba parandatud. Eilset “Radari” osa saab juba praegu Kanal 2 kodulehelt täispikkuses järele vaadata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.