Eesti

Telekomöödia “Alo” toob sügisest ekraanile mitmed andekad näitlejad ja mujal maailmas levinud filmistiili

Foto: Facebooki kuvatõmmis

Mis on veel parem kui Tõnis Niinemetsa naljad? Terve seriaali jagu tema kilde! Kombinatsiooni Eesti andekatest näitlejatest ja suurepärasest huumorist saab alates sügisest näha teleekraanil, kui Kanal 2s hakatakse näitama uut komöödiasarja “Alo”.

Uurisime Birgit Kermeselt lähemalt, mis televaatajat ees ootab.

Kuidas eristub “Alo” teistest Eesti komöödiatest?

Seriaal “Alo” on huumoriseriaal, kus kasutati kirjutamisel ühisloomet. Välismaal laialt levinud writers room ja see on mockumentary stiilis. Ühisloome käigus andis sarja sündi oma osa iga näitleja ja isegi paljud produktsioonimeeskonna inimesed. Sarja eeltöö oli põhjalik ja väga kollektiivne.

Uudset mockumentary stiili ja nii laialdast ühisloomet ei ole Eestis telesarjade puhul veel sellisel viisil kokku pandud. Sarja stilistiliseks inspiratsiooniallikaks on olnud välismaised seriaalid «Modern Family», «The Office», «Miranda» jne. Stilistika teeb eriliseks pihikaamera võte, mida kasutatakse karakterite tegelike mõtete ja tunnete avamiseks. Sarja põhiliin on müügimees Alo tööelu ja loomulikult armastuse ning läheduse otsing.

Vaataja jaoks tähendab see, et pidevalt juhtub midagi, sündmustik on tihe ja humoorikas. Loodame väga, et “Alo” hakkab sügisõhtutesse mõnusat meelelahutust tooma.

Selline vana Moskvitš toodi võtteplatsile koguni Vormsilt!

Posted by Aasta Auto – Škoda esindus on Reede, 6. juuli 2018

Kas seriaal loodi Niinemetsale või valiti ta teiste seast välja?

Alo karakter sündis Pointi, Tõnis Niinemetsa ja Aasta Auto koostöös. Esialgu oli karakter mõeldud lihtsalt sotsiaalmeedia klippide jaoks.

Karl Kermese meelest oli Alo arakter juba nii põnevaks ja loominguliseks arenenud, et sellest võib juba seriaali teha ja niiviisi saab suurem publik Alo elust osa.

Rääkisime ideest Tõnis Niinemetsale, Tõnis rääkis edasi vendadele Piusidele ja nendel hakkas kohe tekkima karaktereid, keda nad seriaalis mängida tahaksid. Sisuliselt hakkasid näitlejad ise idee juurde kogunema, regulaarselt koos käima ja seriaali kirjutama. Seega jah, Tõnis Niinemets on sarja põhitegelane. Teised sarja näitlejad otsustati kollektiivselt kirjutamise käigus.

Hakka ka meie jälgijaks Instagramis, et näha eksklusiivseid kaadreid ja videosid võtteplatsilt ? @aastaauto

Posted by Aasta Auto – Škoda esindus on Teisipäev, 10. juuli 2018

Miks toimuvad võtted Tartus?

Võtted toimuvad Tartus, sest Alo karakter elab ja töötab Tartus Aasta Autos. Samuti on Tartus just Aasta Auto see firma, kelle jaoks tegelane esialgu loodi.

Aasta Auto AS tegevjuhi Andrias Tammistu sõnul on au ja põnev olla osa sellisest loomingulisest projektist. Tammistu arvates on näitlejate silmis põlev innukus tõesti inspireeriv. Lisaks annab see sari võimaluse avada avada autoesinduse uksed ja näidata vaatajale köögipoolt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.