Eesti

Terviseamet Eesti Laulust: ohutusmeetmete eiramisel võivad kesta piirangud aprillini või kauem

Eesti Laulu esimeses poolfinaalis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangutest kinni ei peetud.Foto: kuvatõmmis

Eile toimunud Eesti Laulu esimeses poolfinaalis ei peetud kinni koroonaviiruse levikut tõkestavatest meetmetest. Eirati sotsiaalse distantseerumise reegleid ning ka maskid kippusid ette minema alles kaamerasilma ees.

Terviseamet mõistis Diktori päringule vastates Eesti Laulu korraldajate tegutsemise hukka.

“Ohutusmeetmete ignoreerimise puhul on tagajärjena piirangute jätkumine aprilli lõpuni või isegi kauemaks. Kevadine stsenaarium ei pea korduma ja ühiskond saab sellel kevadel võtta möödunud aasta kogemuse kasutusele,” kirjutatakse Terviseameti pressiteates.

“See on äärmiselt kahetsusväärne, et üritusel ohutusmeetmeid ei täidetud. Terviseamet paneb Eesti Laulu korraldajatele ja kõikidele osalejatele südamele, et piirangud ei ole välja töötatud kellegi kiusamiseks, vaid viiruse leviku piiramiseks,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Ta lisas, et korraldaja peab arvestama, et üritus on suure tähelepanu all – praeguses epidemioloogilises olukorras on äärmiselt oluline olla heaks eeskujuks.

Terviseameti pressiteates lisatakse, et vaatamata sellele, et tegemist ei olnud avaliku üritusega, tuleb kinni pidada ohutusmeetmest. Need kehtivad igal pool, olenemata kokkusaamise vormist. Ürituste korraldajad peavad kinni pidama Vabariigi Valitsuse kehtestatud reeglitest.

“Kutsun Terviseameti ja kõigi meie viiruse vastu võitleva võrgustiku nimel Eesti Laulu korraldajaid tegema ettevalmistuses korrektuure, et laupäeval toimuval teises poolfinaalis näidatakse ohutusmeetmetest kinnipidamisega head eeskuju,” lõpetas Lanno.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.