Eesti

TOP 10: IMDB kõige kõrgemalt hinnatud Eesti filmide ja sarjade edetabelit valitseb üks saatejuht

Uurisime maailma suurimast filmide ja seriaalide andmebaasist IMDB, milliseid Eesti linateoseid ja seriaale on hinnatud kõige kõrgemate skooridega.

Tuleb välja, et IMDB külalistele on eriliselt naha alla pugenud Tuuli Roosma, kes teeb ära isegi tänavusele Eesti Oscari kandidaadile “Tõele ja õigusele”.

IMDB kasutajate poolt kõige kõrgemalt hinnatud Eesti filmide ja seriaalide esikümme näeb välja selline.

10) Litsid (8.9/10)

Mart Sanderi ajalooline teleseriaal “Litsid” jõudis eetrisse eelmisel aastal ja sai kiiresti vaatajate seas ülipopulaarseks. Väidetavalt on plaanis ka teine hooaeg.

9) Tujurikkuja (9.0/10)

On natukene üllatav, et “Tujurikkuja” ei kerki nimekirjas kõrgemale kohale, kuid esikümnes väärib see seriaal kohta kahtlemata. Märt Avandi ja Ott Septa šketsisaade on ju Eestis kujunenud lausa omaette fenomeniks.

“Tujurikkuja” kadus eetrist 2015. aastal.Foto: kuvatõmmis

8) Armastus kolme apelsini vastu (9.2/10)

Eesti IMDB hittide esikümnesse mahub ka vanemat toodangut. Telefilm “Armastus kolme apelsini vastu” jõudis vaatajateni 1994. aastal. Lavastajatoolis istus Vello Reili ja osades tegid kaasa Piret Kalda, Ülo Kaur, Ene Nirgi ja Allan Noormets.

7) Tõde ja õigus (9.3/10)

“Tõde ja õigus” võiks selles tabelis ehk isegi mõne koha võrra kõrgemal olla, tegu on lihtsalt niivõrd hea filmiga. Ehk toob just see film Eestile ka esimese Oscari?

6) Meie aasta Austraalias (9.4/10)

Siit edasi lähevad asjad ausalt öeldes tibake üheülbaliseks. Tuleb välja, et IMDB rahvale meeldib väga Tuuli Roosma, aga kõikidest Tuuli seiklustest meeldib neile kõige vähem tema Austraalia reis.

5) Meie aasta Aafrikas (9.5/10)

Tundub, et Tuuli Roosma Aafrikas on 0.1 punkti võrra huvitavam kui Tuuli Roosma Austraalias. Küll aga ei ole Tuuli Roosma Aafrikas nii hea kui…

Tuuli Roosma perega Aafrikas.Foto: kuvatõmmis

4) Meie aasta Iraanis (9.6/10)

… Tuuli Roosma Iraanis. See ei tule vast üllatusena, kuid selle saate formaat on teiste “Meie aasta” saadetega sarnane: Tuuli kolib perega Iraani üritab uues kultuuriruumis hakkama saada. Mis saaks aga olla Iraanist huvitavam?

3) Meie aasta Hiinas (9.6/10)

Tuleb välja, et Hiina! Taaskord, sama valem, samad inimesed ja uus koht: Tuuli läheb koos perega elama Hiina Rahvavabariiki.

2) Meie suvi iraanlastega (hinne 9.7/10)

Ja jätkame ikka Tuuli Roosma vaimus. Sel korral ei minda ise laia maailma reisima, vaid Tuuli kutsub Iraanist pärit moslemid Euroopasse uude kultuuriruumi. Kuid ei, ka see ei ole veel kõige populaarsem Tuuli Roosma telesaade.

1) Meie aasta Siberis (hinne 9.9/10)

Just nii, IMDB kriitikute arvates on Tuuli Roosma Siberi seiklus peaaegu perfektne telesaade. 2012. aastal televaatajateni jõudnud saates kolis Roosma koos abikaasaga kaugesse Siberi ökokülasse, mille eestvedaja oli religioosse kultuse liider Vissarion.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.