Eesti

“Troonide mängu” telgitagused: tänase avaosa eestindamiseks algas töö juba öösel ja internet oli keelatud

Kas "Troonide mäng" on vallutanud eestlaste südamed?Foto: HBO

Lõpuks ometi on see päev kätte jõudnud: täna kell 22:00 näevad eestlased “Troonide mängu” 8. hooaja esimest osa. Selleks, et kõik aga sujuvalt kulgeks, on kümmekond inimest juba varavalges palehigis rabanud.

“”Troonide mäng” läheb pühapäeval USAs eetrisse ja kohe pärast seda saame meie selle episoodi failid kätte,” selgitab FOX Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Sille Ruus. Just FOXi kontris lisataksegi tänase jooksul “Troonide mängu” 8. hooaja avaosale vene- ja eestikeelsed subtiitrid ning ka venekeelne dublaaž.

Täna tegeletakse ainult “Troonide mänguga”

“Inimesed tulevad kell 4 hommikul tööle ja hakkavad faile alla laadima,” seletab Ruus ja täpsustab ka, et täna tegeleb “Troonide mänguga” kümmekond töötajat. Kui failid käes, siis testitakse nende tehnilist kvaliteeti: tehakse kindlaks, et kõik vajalik on olemas ja piisavalt kõrge kvaliteediga. Praagi korral peab Madridis asuvast kontorist küsima uusi faile.

“Näiteks kui HBO hakkab faile üles laadima ja siis tekib interneti katkestus,” kirjeldab Ruus potentsiaalseid probleeme. “Tuled kell neli hommikul tööle ja fail on katki. Siis uuesti laadimine võtab aega tunnike-kaks.”

Seetõttu kulgebki FOX Eesti tänane tööpäev üksnes “Troonide mängu” rütmis. “Täna me muuga peale ei tegele,” selgitab Ruus. “Kuna internet peab olema failide alla- ja üleslaadimiseks piisavalt kiire, siis ei tohi keegi muuga tegeleda, et internet aeglasemaks ei muutuks.”

Kui failidega on kõik korras, hakkab pihta lokaliseerimine. Luuakse vene- ja eestikeelsed subtiitrid ja ka venekeelset dublaaži. Kõige sellega ühele poole saades peab ka üle kontrollima, kas kõik on ikka õiges kohas ja toimib.

Valmistutakse ka halvimaks

Kella 9 ajal hommikul kinnitab Ruus, et seni ei ole töös tõrkeid esinenud ja kõik sujub plaanipäraselt. “Eelmisel nädalal tegime iga päev erakorralisi koosolekuid plaanide tegemiseks,” räägib ta.”Kui puuduvad tehnilised vead ja kõik sujub, siis peaksime tööga valmis saama kella kaheks.”

Sellegipoolest on arvesse võetud ka viperusi ning valmis on mõeldud varuplaanid. “Ühe tõrke korral plaanime valmis saada kell 16. Kui on kaks tõrget, siis kell 18 ja kolme tõrkega kell 20,” selgitab Ruus. “Kõige hullem stsenaarium on muidugi see, et me ei jõuagi valmis ja osa ei lähe eetrisse.”

Ruusi sõnul valmistutakse täna ka selleks, et “Troonide mäng” Eesti televaatajateni ei jõua. Lühiajaliste tõrgete korral tehakse valmis vastavad teatised, et “Troonide mäng” jõuab eetrisse näiteks 22:15 või 22:30. Samal ajal, kui tegeletakse praagi elimineerimisega, plaanitakse näidata 7. hooaja viimast osa.

Kas on tekkinud probleeme?

Ruus meenutab, et enamasti on kõik sujunud probleemideta, kuid ühel korral on ette tulnud ka suurem tõrge. “Ühel korral juhtus nii, et osa sai päev hiljem üles,” seletab ta. “See on igapäevatöö, millega me pidevalt tegeleme. Enamasti probleeme ei ole.”

Siiski, mõned minutid pärast kahte helistasin uuesti Ruusile, et uurida, kas “Troonide mängu” 8. hooaja avaosa on siis lõpuks kodumaise publiku jaoks valmis. Ruusi telefon oli aga välja lülitatud ja on seda ka artikli avaldamise hetkel. Kas see on märk lihtsalt kiirest tööpäevast või puikleb “Troonide mäng” lokaliseerijatele vastu? Seda me veel ei tea.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.