Eesti

Tuntud Briti juutuuber tungis loata Patarei vanglasse: selline teguviis on rumal ja ohtlik!

Briti reisiblogija Benjamin Richi soov Patarei vanglat sees näha osutus nii suureks, et ta otsustas merekindlusesse loata siseneda.Foto: kuvatõmmis

Hiljuti külastas Eestit tuntud reisiblogija Benjamin Rich, kes laadis oma YouTube’i kanalile Daily Bald üles kolm Tallinnat tutvustavat videot. Klippides külastab Rich vanalinna, linnahalli, Koplit ja ka Patarei merekindlust, kuhu blogija siseneb kaamera ees illegaalselt.

Video alguses üritab Nõukogude Liidu ajaloost huvituv Rich siseneda Patareisse legaalselt, kuid avastab, et vangla on suletud. Ümber Patarei jalutades avastab ta aga ohtlikult lume alla mattunud lahtise kivihunniku, mida mööda ilma loata vanglasse siseneb.

Patarei merekindluse arendustiimi turundusjuhi Kristi Reilandi sõnul on ohtlik nii Richi käitumine kui ka tema video, kuna see võib ajendada ka teisi sisse tungima hoonesse, kus ei ole ohutu viibida.

“Blogija teguviis on rumal ja ohtlik, kuna kindlus ise on kohati varisemisohus ja seal toimuvad ka lammutustööd,” selgitab Reiland. “Eriti ohtlikuks muudab selle teo video jagamine, mis võib ka teisi õhutada sarnastele tegudele.”

Esmakordne sissetung

Reilandi sõnul oleks Rich saanud Patareist palju ägedama ülevaate ja video, kui oleks teavitanud merekindluse haldajaid soovist Patareis ringi vaadata.

“Selline loata sissetung on esmakordne ning loodame, et jääb ka viimaseks,” räägib Reiland. “Omalt poolt oleme veelgi tõhustanud sissepääsude tõkestamist.”

“Tore, et Patarei merekindluse vastu on suur huvi ja siinkohal kutsume kõiki osalema ekskursioonidel, mida hakkavad Eesti Mälu Instituudi giidid õige varsti ka pakkuma.”

Ka Eesti Mälu Instituudi juhatuse liige Sergei Metlev mõistab Richi käitumise hukka ja kutsub kõiki huvilisi üles külastama merekindlust legaalselt ja ohutult.

“Meie hinnangul on tegu rumala ja ohtliku teoga. Suur huvi Patarei vastu on igati tore ja arusaadav, ent ajalooga tegeleva asutusena kutsume huvilisi üles kasutama turvalisi ja õiguspäraseid võimalusi Patarei külastamiseks, mida hakkame taas pakkuma niipea kui ilm läheb soojemaks ja viirusoht natukenegi taandub,” räägib Metlev.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.