Twitteri lõimest sündis uus taskuhääling “Mis värk sellega on?”

Taskuhäälingu üks eestvedajatest on GenkaFoto: pressimaterjal

Podcaster Dagmar Lamp, räppar Henry Kõrvits ja sõnumiseadja Liisi Rohtung sattusid hiljuti Twitteris juttu ajama ning lõimest sündis Eesti esimene Twitteri-podcast “Mis värk sellega on?”. Saate esimesed osa on eetris juba täna, 11. augustil.

Genka leiab, et tegu on kõige eestlaslikuma taskuhäälinguga turul: “Punt inimesi räägib kõva häälega asjadest, millest nad mitte midagi ei tea.”

Dagmar Lamp on Eesti podcasti-maastikul juba vana tegija ning tema krimi-podcast‘e (“Eesti roimad koos Andres Anveltiga”, “Külmavärinad”) teavad paljud.

“Mulle tundus Liisi välja pakutud “Mis värk sellega on?” idee nii universaalne ja lahe, et ei suutnud vastu panna,“ märkis Lamp. “Ausõna, see podcast’ide tegemine on nagu mingi sõltuvus! Samas on meil kolmekesi nii lahe seda teha, nii et oleme kindlad – ka kuulajatel on meie juttu huvitav kuulata.“

“Uus podcast avabki seda, mis värk nende maailma asjadega ikkagi on,” lisas Rohtung, kelle säutsust Twitteris asi alguse sai.

“Pakkusin naljaga välja, et Arvamusfestivali alade pealkirjad võiks kõik olla stiilis “Energia – mis värk sellega on?” ja Dagmar ning Genka haakusid hetkega. Soovime puhtakujuliselt lahutada inimeste meelt ja näidata, et kõike pole mõtet surmani tõsiselt võtta,” selgitas ta.

Saate esimene teema on veenäidud. Iga kuu alguses peavad inimesed oma veenäite esitama, selleks on Twitteris isegi spetsiaalne konto, mis seda kõigile meelde tuletab. Aga miks just veenäidud nii väga inimesi ühendavad? Sellest esimeses saates räägitaksegi ning samas ei puudu ka filosoofiline külg: milleks üldse meile veenäidud? Avaosa jooksul jõutakse ringiga paljude täiskasvanuelu tahkudeni.

Näiteks räägib Genka, et tema üksielamise karjäär kestis vaid kaks nädalat: “Seejärel kukkusin kohe abielluma.” Aga juba see põgus omaette elamise kogemus on tal meeles kui elu üks traumeerivamaid. “Ma mäletan seda esimest õhtut, ma tundsin end nagu täielik käpard,“ rääkis Genka.

“Esimene laks oli gaasipliidi põlema saamine, siis kukkusid tikud kraanikaussi, sain kuidagi kuivatatud ja põlema. Pärast seda hakkasin makarone kurnama ja kõik kukkusid kraanikaussi, kus olid veel mingid asjad ees. Ja mõtle, kui keegi oleks öelnud mulle sellel hetkel, et kas veenäidud on saadetud, siis ma oleks hüpanud aknast alla!“ meenutas ta.

Saade on olemas Spotifys ja teistel podcast’i-platvormidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.