Uuring: eestlased otsustavad Netlixi kõrval üha enam ka kodumaiste striiminguteenuste kasuks

Foto: Elisa

Ligi 75% eestlastest on proovinud vähemalt üht voogedastusteenust ning ligi 4/5 striiminguteenuseid proovinutest kasutab mõnd teenust tänaseni regulaarselt, selgub Elisa tehtud uuringust. Kõige aktiivsemalt kasutatakse Eesti majapidamistest Netflixi, Elisa Huubi, Jupiteri ning Viaplayd.

Elisa klientide seas läbi viidud uuringust lähtub, et kõige vähem on striiminguteenuseid proovinud üle 60-aastased inimesed, samas kui teistes vanuserühmades on näha, et vastajad eelistavad proovida mitmeid erinevaid teenuseid enne kui endale sobilik välja valitakse. Seejuures selgub, et pärast esmaseid proovimisi langevad lõplikud valikud pigem kodumaiste teenuste või tuntumate välismaiste teenuste kasuks.

“Tulemustest joonistub selgelt välja, et suur osa vastajatest on proovinud ka välismaiseid teenuseid nagu Amazon Prime Video, HBO ja Apple TV+, kuid regulaarselt jääb neid kasutama vaid alla kolmandiku proovijatest,” kommenteeris pressiteates uuringu tulemusi Elisa meelelahutusteenuste valdkonna juht Kertu Popp.

“Seevastu on käärid kodumaiseid teenuseid või Netflixi proovinud ning neid regulaarselt kasutavate klientide hulga vahel oluliselt väiksemad,” lisas ta.

Kodumaiste teenuste populaarsust mõjutab peamiselt seal pakutu. Uuringust selgub, et endale sobivat striiminguteenust valides on vaatajate jaoks väga oluline see, et platvormil pakutav sisu oleks tõlgitud eesti keelde ning et sealt leiaks ka sisu, kus astuvad üles kohalikud näitlejad.

Eestikeelne sisu on mõnevõrra vähem oluline nooremate vaatajate seas, samas kui teenuse lõplik hind on vähem oluline vanemate vaatajate hulgas.

Popp märkis, et täna võib üksikutelt välismaisetelt platvormidelt leida Eesti sisu ning enamasti ei pakuta neil platvormidel võimalust lülitada sisse eestikeelseid subtiitreid. Kohalikel platvormidel on aga tõlge olemas.

Uuringust selgub ka see, et suur hulk inimesi on eelistamas striiminguteenustes pakutavat traditsioonilistes teleteenustes pakutule. Ligi viiendik vastajatest märkisid, et nad tarbivad rohkem sisu voogedastusteenuste vahendusel ning vaid veidi üle poole 18–29-aastastest vastajatest leiavad endale sobiliku meelelahutuse pigem traditsioonilistest teleteenustest.

“Maailm on selgelt liikumas striiminguteenuste populaarsuse tõusu suunas. Kuigi klassikaline televisioon ei ole kuskile kadumas, suudavad striiminguteenused pakkuda inimestele järjest enamat,” rääkis Popp.

“Mida aeg edasi, seda rohkem hakkab kanda kinnitama trend, kus inimesed kasutavad erinevatel hetkedel erinevaid teenuseid, et leida endale alati just selline meelelahutus, mida nad konkreetsel hetkel otsimas on,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.