Eesti

Uus “Kiirete ja vihaste” film tõestab, et eestlased ei ole pandeemia ajal kinosid unustanud

"Kiired ja vihased 9" näitab koroonapandeemiale tagatulesid.Foto: Universal Pictures

25. juunil esilinastus Eesti kinodes palavalt oodatud märul “Kiired ja vihased 9”, mis osutus siinse publiku seas soojadest suveilmadest hoolimata ülimalt menukaks.

Mitmetes lääneriikides on “Kiired ja vihased 9” juba tõusnud edukaimaks koroonapandeemia ajastul esilinastunud filmiks, tõestades, suured ja tuntud nimed suudavad publiku jätkuvalt kinosaalidesse tuua.

Apollo kinode Baltikumi tegevjuht Kadri Ärm kinnitab, et Dominic Torretto hullumeelsetele seiklustele jooksevad tormi ka eestlased.

“Tegemist oli väga eduka filmiga,” räägib Ärm uusima “Kiirete ja vihaste” avanädalavahetusest. “Apollo kinoketis oli “Kiired ja vihased 9″ konkurentsitult kõige vaadatum film ja suurt kinokülastust ei seganud isegi imeilusad suveilmad.”

Forum Cinemase juhi Kristjan Kongo sõnul tegi “Kiired ja vihased 9” soojade ilmade kiuste lausa kaks kord parema avanädalavahetuse kodumaisest “Eesti matusest”.

“Varasemate osade tulemuste tasemele on veel tükk maad minna. Kindlasti jõuame sinna suve jooksul lähemale, sest inimeste usaldus turvalisse kinos käiku kasvab iga päevaga,” arvab Kongo. “Uusi ja häid filme lisandub kinokavadesse igal nädalal sama palju või rohkemgi, kui enne koroonat.”

Cinamon Holding OÜ juhatuse liige Andac Bagioglu kinnitab, et “Kiired ja vihased 9” tõi hulgaliselt rahvast kinno nii Tallinnas Kosmose ja T1 kinodes, kuid ka Cinamoni Kaunases ja Helsingis hallatavates kinomajades.

“Arvasime, et suured rahvahulgad pühade ajal kinno ei tule, kuid me eksisime,” selgitab Bagioglu. “”Kiirete ja vihaste” avanädalavahetus “Teneti” omale lähedale ei jõudnud, kuid hetkel peab see sammu näiteks uusima “Wonder Womani” filmiga. Kuna pühad on läbi, siis tõenäoliselt toob “Kiired ja vihased 9″ hulgaliselt inimesi kinno ka sel nädalal ja järgmisel nädalavahetusel.”

Bagioglu sõnul ei kihutanud “Kiired ja vihased 9” Cinamoni kinodes üle finišijoone siiski täiesti konkurentsitult.

“Näeme, et “Kiiretelt ja vihastelt” tõmbavad veidi tähelepanu eemale meie kinodes linastuvad perefilmid ja Venemaa filmid,” räägib Bagioglu. “Kõik need samas ajaaknas ilmuvad filmid sundisid kinokülastajaid kas ühe või teise kasuks otsustama. Siiski eeldame, et “Kiired ja vihased” püsib populaarsena ka lähipäevadel.”

Koroonapandeemia ajal ebakindlasse olukorda sattunud kinodele on “Kiirete ja vihaste” edukäik oluline. 2020. aastal pandeemia kiuste esilinastunud Christopher Nolani suurteose “Tenet” globaalne kassatulu kerkis pettumustvalmistava 363 miljoni dollarini.

Filmitööstusele oli see valus, kuid väärtuslik õppetund. “Kiired ja vihased 9” lõputi korduvalt edasi ning lõpuks jõudis film kinodesse enam kui aasta pärast algset esilinastumise kuupäeva. Ettevaatliku strateegia tulemuslikkus on aga juba praegu selge, kuna uus “Kiirete ja vihaste” film on juba teeninud 400 miljonit dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.