Vaata galeriid: Homme avab Noblessneris uksed unikaalne VR-keskus, mis on sinu aega väärt

Täna antakse PROTOle veel viimast lihvi.

19. oktoobril avatakse Noblessneri valukojas maailma esimene hariduslik virtuaalreaalsuskeskus PROTO. Tegu on unikaalsete kogupere keskusega, millest uute ja huvitavate kogemuste otsijatel ei tasu mööda vaadata.

PROTO on küll meelelahutuskeskus, kuid sellel on ka hariv eesmärk. Avastustehase eesmärk on kaasaegse tehnoloogia abil innustada inimesi avastama maailma muutnud leiutisi. VR tehnoloogia abil saab proovida erinevaid 19. sajandi leiutisi nagu lennuvõimeline jalgratas, auru jõul sõitev auto ja isegi allveelaev.

Keskuse teeb huvitavamaks asjaolu, et need kauged kogemused ei eksisteeri ainult virtuaalmaailmas. Sa ei pea istuma kõledas ja tühjas ruumis VR prillidega ja teesklema, et oled ajas tagasi reisinud.

Noblessneri valukotta on püsti pandud mitmeid erinevaid mudeleid alates allveelaeva kerest ja auru jõul töötavast vormelist kuni õhujalgratta ja kuumaõhupallini. See koos virtuaalreaalsusega loob edukalt mulje, et oledki paarsada aastat aega tagasi kerinud.

Vanaaegne auruvormel kahtlaselt modernse rooliga.

Kuidas see kõik töötab?

Ütleme, et tahad näiteks kuumaõhupalliga lendama minna. Selle jaoks on püsti pandud gondel, mille kohal kõrgub suur pall. Astud gondlisse, paned VR komplekti pähe ja sikutad enda kõrval rippuvat köit, et palli kõrgust muuta.

Või tahad minna näiteks õhujalgrattaga sõitma. Selle tarvis on ehitatud vastavad jalgrattad, mille külge on monteeritud suured keerlevad propellerid. Istud ratta sega, VR prillid lähevad uuesti pähe, ja hakkad väntama. Prillid kuvavad kaunist 19. sajandi ilmega pilvede vahel rippuvat linna. Sina pead ratta lenksu keerates ja väntamiskiirusega kõrgust reguleerides kindlad punktid läbima ja lõppu jõudma.

Prillid pähe ja väntama.

Olemas on ka asju, mida saab koos teha. Kahele mängijale on mõeldud näiteks elektrilambi kokku panemise kogemus. Kaks inimest panevad VR prillid pähe ja krabavad virtuaalselt konveierilindilt erinevaid vidinaid, mida pirni jaoks on tarvis. Asjad tuleb aga kokku panna õiges järjekorras ja kiiresti.

Kokku on PROTOs 10 erinevat VR-elamust ja 9 käed-külge eksponaati. Viimaste sekka kuuluvad näiteks pika säriga joonistamine, äikeseline klaver, tsüklodroom ja Noblesseri kvartali elav makett.

Kui palju see maksab?

PROTO külastamine ei ole just kõige odavam lõbu, kuid arvestades seda, mida seal pakutakse, tundub hind just paras.

Ühe inimese täispilet maksab 12 eurot, kuid alla 6-aastased lapsed saavad sisse tasuta. 6 korra pilet ühele inimesle, mida saab kasutada aasta jooksul, maksab 40 eurot. Pensionäride ja erivajadustega inimeste sooduspilet maksab 8 eurot ning perepilet kahele täiskasvanule ja nende alaealistele lastele maksab 28 eurot.

Kõik piletid võimaldavad kasutada peaaegu kõiki eksponaate. Ainus erand on protoroller, 139 meetri pikkune monorelss, millega saab sinka-vonka läbi keskuse sõites teiselt korruselt esimesele laskuda.

Külastajatele avab PROTO uksed homme kell 10. Avapäeval suletakse alles kell 12 öösel, seega kõik soovijad peaksid jõudma juba laupäeval uut VR-keskust avastama minna.

Rohkem infot PROTO kohta leiad keskuse kodulehelt.

PROTO

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.