Eesti

Vaata ja naera! Märt Avandi mängib MMSi-usku libaarsti

Rõõmus libaarst ja murelik patsient. Foto: kuvatõmmis

Terviseamet kutsub koos Märt Avandiga üles usaldama teaduspõhist meditsiini. Koos on valmis tehtud kolm humoorikat videoklippi, milles Avandi kehastab vaktsineerimisvastast MMSi pähe määrivat libatohtrit.

Esimeses videos seletab Avandi patsiendile, kuidas metssead korraldasid ta sõbrale varitsuse, mistõttu sõber seakatku haigestus. Kõrge vereõhu üle kurtvat hädalist üritab ta aga abistada turgutava MMSi pitsiga.

Teises klipis ei saa Avandi murelikku ema tema lapse vaktsineerimisega aidata, sest Marss on Jupiteris kinni. Küll aga annab ta poisile haiguste eemale peletamiseks kaasa jänesekäpa.

Lõpuks soovitab Avadi seljavalude käes vaevleval vanahärral minna keskööl nelja tee risti, lasta kuuvalgusel kannatava koha peale paista ja profülaktika mõttes veel ka väekivi lutsutada. Aga alla kivi neelata ei tohi!

Videod on toodetud Terviseameti poolt, et propageerida teaduspõhist meditsiini ja suunata inimesi eemale potentsiaalselt ohtlike ravimeetodite juurest, mille efektiivsust ei ole teaduslikult tõestatud. Rohkem infot kampaania kohta leiad Terviseameti kodulehelt.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.