Eesti

Vallandatud Kanal2 juhi esimene tööpäev pärast puhkust: tule koosolekule, kao minema

Alates homsest pole Rait Killandi enam Eesti Meedia töötaja. Foto: Madis Sinivee/Scanpix

Eesti Meedia telekanalite programmijuht Rait Killandi läks täna hommikul pärast kahe nädalast puhkust taas tööle ja sai hommikul kohe teada, et rohkem pole vaja tulla.

Homsest kaotatakse täielikult telekanalite direktori positsioon. Endise programmijuhi Rait Killandi viimane tööpäev on täna.

Meediadivisjoni direktor Nele Laev selgitas BNSile, et struktuurimuudatused on tingitud telekanalite programmi uuendamisest.

Diktoriga kõneledes sõnas Killandi, et ei tea veel, mis ta edasi teeb. “Kindlasti tahaks televisiooniga edasi tegeleda, sest mul on sel alal tõesti palju kogemusi.”

Killandi vallandamise ametlikuks põhjenduseks on, et tema kahe aasta jooksul tehtud töö on sedavõrd hästi korraldatud, et enam pole vaja juhtimisega tegeleda.

Kokkuhoid sai saatuslikuks

Diktorile teadaolevalt on võrreldes 2017 aastaga programmi tootmises suudetud 30% kuludest kokku hoida. Selle tagajärjel kadusid Kanal 2 programmist “Nädalalõpp Kanal 2ga” ja “Kuldvillak”, samuti “Naabriplika”.

Järgmisest nädalasest stardib kell 20 Kanal 2 programmis “Õhtu”, mille formaadi loomisel on silmas peetud ETV “Ringvaadet”. Loodetakse korrata “Ringvaate” edu. “Õhtu” saatejuhid on sügisel saadet “Hommik” teinud Jüri Butšakov, Robert Rool ja Piret Laos.

„Sarnaselt teiste üksustega vajavad ka telekanalid administratiivse juhtimise kõrval üha rohkem sisulist juhtimist,” selgitab Laev Killandi lahkumist BNSis.

Kaljas saab paguneid juurde

Killandi tööülesanded võtab üle Eesti Meedia telekanalite peaprodutsent Kaspar Kaljas.

“Kanal 2 oli eelmisel aastal vaadatuim kommertskanal, jätkame Kaspari juhtimisel sama edukal kursil ning kindlustame oma positsiooni veelgi tugevamalt,” ütleb Laev. “Kaspar on tõestanud ennast võimeka meeskonna juhi ja projektide eestvedajana.”

Kaspar Kaljas ütleb, et tal on uude ametisse asudes palju ideid ning ta võtab rolli kindlalt vastu.

Alates 1. jaanuarist ei tööta Eesti Meedia juhi kohal enam Sven Nuutmann, kes liigutati Margus Linnamäele kuuluvasse ettevõttesse UP Invest. Kuna UP Investis on vähe töötajaid, siis spekuleeritakse, et Nuutmanni mitte ei ülendatud, vaid tagandati.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.