Eesti

Vao tornlinnuses avatakse “Apteeker Melchiori” fotonäitus

"Apteeker Melchiori" teine film jõuab kinodesse 19. augustilFoto: Robert Lang

Reedel, 5. augustil kell 18 avatakse Vao tornlinnuses uus püsinäitus, mis räägib loo tornlinnuse ja Vao küla valitsejate ajaloost. Lisaks näeb näitusel fotograaf Gerli Toomingu jäädvustusi Vaos toimunud “Apteeker Melchiori“ triloogia filmivõtetelt.

Kui tavaliselt on Vao tornlinnus suletud ning muuseumi saab külastada vaid etteteatamisel ja tasu eest, siis reedesele näituse avamisele on oodatud kõik huvilised ning sissepääs on tasuta. Näituse avab Väike-Maarja muuseumi juhataja Edgar Tammur ning kohale tuleb ka “Apteeker Melchiori” triloogia tootmisjuht Olga Hartšuk.

Filmivõtted Vao tornlinnuses toimusid kaks aastat tagasi, 2020. aasta augustis. Triloogia kolm mängufilmi jõuavad kinolinale tänavu.

“Vao tornlinnus oli filmitootjate jaoks põnev avastus, kus paljud Eesti inimesed veel käinud ei ole. Lavastasime seal stseenid rüütel Clingenstaini ja munk Wunbaldi kambris, Dominiiklaste kloostris ja kullassepp Casendorpe keldris,“ tõi Hartšuk välja.

Triloogia esimest mängufilmi “Apteeker Melchior“ on kinodes vaatamas käinud juba üle 122 000 inimese ning film linastub endiselt kinodes üle Eesti. Hartšuki sõnul on taasiseseisvunud Eestis toodetud vaid 11 sellist filmi, mis on ületanud ületanud 100 000 vaataja piiri.

Triloogia teise osa “Apteeker Melchior. Viirastus“ pidulik esilinastus toimub Tallinnas Ülemiste Apollo kinos 15. augustil algusega kell 18.30. Film on kinokavades üle Eesti alates 19. augustist ning suuremates kinodes on juba müügil piletid eelseanssidele.

Vao tornlinnuse uue püsinäituse avamispäeval, 5. augustil kell 18 on sissepääs kõigile huvilistele tasuta. Näituse edaspidiseks uudistamiseks tuleb soovist teada anda Väike-Maarja muuseumi telefonil 326 1625 või aadressil muuseum@v-maarja.ee ning soetada 1-eurone pilet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.