Eesti

Victor Crone veetis Eurovisiooni proovis laval 4 tundi, kuid lavasõu eriefekte täpselt paika ei saadud

Filmimiseks anti veel üks võimalus

Iisraelis töötatakse väsimatult, et Victor Crone'i unikaalne lavasõu õigeks ajaks valmis saaks.Madis Sinivee/POSTIMEES/SCANPIX

Eesti tänavuse eurolauliku Victor Crone ülikeerulise lavasõu loonud Ove Musting rääkis Diktorile, et kuigi Crone veetis Eurovisiooni esimeses proovis laval lausa 4 tundi, siis kõike tormiste eriefektide loomiseks vajalikku materjali filmilindile ei saadud.

“Esimene proov läks tegelikult hästi,” selgitab Iisraelis viibiv Musting Diktorile. “Kohalikud tegid seda, mida lubasid, lihtsalt mitte väga täpselt ja pikk tee on veel minna. Meile öeldi, et 9. mail saame veel ühe võimaluse filmida.”

“Proovis ei läinud valesti midagi, lihtsalt aega on kohutavalt vähe,” jätkab Musting. “Kõigepealt tegime lugu 2 korda läbi, siis võtsime overlay (tausta, mille peale projetseeritakse tormipilved, toim.) filmimise ette. Kuna kohalik kaameramees pole lugu varem kuulnud ega näinud, aga pidi liikuma väga täpselt, siis ta ei liikunud sinna, kuhu vaja. Tegime seda 4 tundi, et kõik täpseks saada.”

Efektid ei ole veel lõplikult valmis

Sellest hoolimata ühtegi halba sõna korraldusmeeskonna kohta Mustingul öelda ei ole. Eesti loo puhul on piinliku täpsusega läbi mõeldud nii Crone’i kui ka kaamerate liikumine. On igati loogiline, et kaameramees, kes ei ole looga tuttav, ei soorita esimesel korral kõiki liigutusi veatu täpsusega.

Eurovisiooni reeglitest tulenevalt ei ole võimalik Eesti delegatsioonil kasutada Iisraelis “Eesti Laulu” jaoks loodud tormiseid eriefekte. Õnneks meeldis aga eestlaste idee Eurovisiooni korraldustiimile nii väga, et nad maksavad selle omast taskust kinni ja on leidnud ka Saksa firma, mis Crone uue tormise tausta valmis teeb.

Aga millises seisus arvutiga loodud tormipilved hetkel on? Mustingu sõnul efektid veel täielikult valmis ei ole. “Taust on loodud ja me oleme seda ka katsetanud, aga nad veel arendavad efekte ja teevad neid ägedamaks.”

Võrreldes “Eesti Lauluga” nõuavad Eurovisiooni jaoks loodavad efektid rohkem tööd. Lisaks teles nähtavale tormile näidatakse Iisraelis koerailma ka laivis Crone selja taga suurel ekraanil. Eriefekte valmistav tiim peab valmis tegema ka selle visuaali.

Kõnnitakse õhukesel jääl

Eestlaste jaoks teevad olukorra keeruliseks ülikitsad ajalised piirangud. Mustingu sõnul lubasid korraldajad esialgu eestlastel Crone lavalist liikumist eriefektide jaoks filmida ainult esimeses proovis, kuid siis kõik veatult ei õnnestunud. Teine võimalus saabub 9. mail.

“Nad tõestasid esimese korraga, et suudavad kõike teha ja see andis kindlust juurde,” kirjeldab Musting koostööd korraldustiimiga. “See on nii õhukese jää peal kõndimine, et kõik hakkama saaksid ja asjad hästi läheksid. Kõik teavad, mida teha, aga etteantud aeg on ikka väga väike.”

Siiski, päevakangelase Victor Crone suunas saadab Musting teele vaid kiidusõnu. “Victor on olnud väga tubli. Ta on väga palju harjutanud ja tegi kõik täpselt ära.”

Vaata ka lühikest videoklippi Victor Crone esimesest proovist Iisraelis.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.