Eesti

Victor Crone’i lavasõu meeldib Eurovisiooni korraldajatele nii palju, et nad maksavad selle ise kinni

Eesti euroloo visuaali taasloomine Iisraelis on üliriskantne ettevõtmine.Foto: Madis Sinivee/Scanpix

Victor Crone’i ainulaadse lavasõu loonud Ove Mustingu sõnul vaimustus Iisraelis Eurovisiooni korraldustiim eestlaste ideest sellisel määral, et otsustasid kallid tormipilved ise valmis teha ja kinni maksta.

“Kuna kohalikud olid meie ideest väga vaimustunud, siis nad tahtsid visuaalid ise valmis teha,” selgitab Musting Diktorile. Selleks otstarbeks leidis Iisraeli korraldustiim ühe Saksa firma, kes juba praegu tegeleb Victor Crone’i etteaste jaoks virtuaalsete tormipilvede loomisega.

“Kuna me seda Eestis ei tooda, vaid visuaali teeb valmis kohalik meeskond, siis selle tootmise kulu jäi ära,” jätkab Musting.

Risk on väga suur

Tulenevalt Eurovisiooni karmidest reeglitest ei ole Mustingu sõnul võimalik Iisraelis kasutada Eesti Laulu jaoks loodud visuaali. Kõik, mida laval näidatakse, peab juhtuma kohapeal. See muudab kogu ettevõtmise aga nii riskantseks, et olenemata korraldustiimi abist ei pruugi tormipilved koos Crone’iga Iisraelis lavale jõuda.

“Püüame Iisraelis laval teha sama asja, mida tegime Eestis,” selgitab Musting. “Lähme hästi suure riski peale, sest saame green screeniga filmida ainult esimeses proovis. Meil on hästi väike auk suure kunsti tegemise jaoks.”

“Eestis teeme veel proove, et liikumine ja põhi oleks hea,” jätkab Musting. “Kohapeal esimeses proovis püüame green screeni osa kohe laval üles filmida ja siis veel kohalikud teevad maailma Victori ümber pilve.”

Kuna reeglid näevad ette, et Eurovisioonil peavad publik ja televaataja saama sama elamuse, siis plaanitakse tormipilved ka laivis mitmete ekraanide abil Crone’i ümber tekitada. Mustingu sõnul arvatakse ka korraldusmeeskonnas, et tegu on üliriskantse plaaniga.

Tagavaraplaan on valmis

Mis juhtub siis, kui kõik veab kiiva ja tormipilved ei jõuagi lavale? Mustingu sõnul on selleks puhuks välja töötatud ka varuplaan.

Back-up plaan on režiiline ülesehitus, see on meil olemas,” seletab Musting. “On paar mõtet, et kui miski ei tööta, siis me lahendame selle režiiliselt ära kaamerate ja valgusega. Aga efektile endale meil alterantiivi ei ole.”

Tänavu esindab Eestit Eurovisioonil Victor Crone looga “Storm”. Tema etteastet näeb Eurovisiooni esimeses poolfinaalis 14. mail.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.