Eesti

Video: Marko Reikop ja Grete Lõbu peavad maha ühe korraliku “Tetrise” lahingu

Vastasseis, mida me kõik aastaid oodanud oleme!Foto: kuvatõmmis

Eilses “Ringvaates” selgitasid Grete Lõbu ja Marko Reikop välja, kumb on Tetrises kõvem käsi. Saates oli külas ka Diktori tegevtoimetaja Martin Liivand, kes selgitas, miks on “Tetris” tänaseni populaarne.

Saatejuhtide omavaheline mõõduvõtt kujunes paraku üsna ühepoolseks. Esimeses voorus ei saanud Marko Reikop mitte ühtegi punkti.

“Paljud kunagised hittmängud on tõesti ära kadunud ning midagi nii suurt nagu “Tetris” on raske leida,” ütles Liivand ja tõi välja, et tänaselgi päeval tehakse uusi “Tetrise” versioone. “Olen ise viimasel ajal mänginud näiteks sellist versiooni, kus sinuga koos mängib onlineis veel 99 teist mängijat ning saate üksteisele käru keerata.”

“Tetris 99” on Nintendo Switchil saadaval olev Battle Royale stiilis mäng, kus korraga mängivad üksteise vastu sada inimest. Edukalt mängides on võimalik teistele võistlejatele saata “prügi”, mis täidab nende rennid lisanduvate ridadega. Kui mängijal ei ole enam võimalik uusi klotse paigutada, siis langeb ta võistlusest välja.

Kunagistest suurtest mängudest, mis on tänaseni alles jäänud, tõi Liivand välja ka “Super Mario”. “See on siis mäng, kus sa oled üks tunkedes torumees ja pead koguma erinevaid asju,” ütles ta ja selgitas, et praegugi tehakse mängust uusversioone, mis müüvad miljoneid koopiaid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.