Eesti

Video: noored filmitegijad tahavad Tallinnas valmis vändata Eesti “Kiired ja vihased”

Kumma masinaga sõidaks Eesti Vin Diesel? Ja kellest üldse võiks saada Eesti Vin Diesel?Foto: kuvatõmmis

Noored Eesti filmilavastajad Romet ja Raul Esko tahavad Eestis valmis teha Hollywoodi väärilise märuli “Topelt Turbo”. Projtektile loodetakse rahad taha saada hooandjate abil.

Vennad Eskod on varasemalt valmis vändanud filmi “Välguga löödud”, mis tõusis 2020. aasta PÖFF Shortsi rahvusliku võistlusprogrammi võitjaks ja PÖFFi publiku lemmikuks. Nüüd leitakse, et BFM-is veedetud kolme aastaga on välja töötatud värske filmikeel, mida kavatsetakse demonstreerida ühe eepilise märuliga.

Selleks action-filmiks on “Topelt Turbo”, millest peaks saama Eesti oma “Kiired ja vihased”. Selle aasta augustis loodetakse valmis vändata lühifilm, mis peaks saama vundamendiks täispikale märulile ja vendade Eskode piletiks Hollywoodi.

Filmi tarvis kavatsetakse luua sünge ja futuristliku märulifilmi versiooni Tallinnast. Oodata võib futuristlikke tänavaid, absurdselt stiliseeritud riideid ning modifitseeritud autod. Lokatsioonidena on kasutusel Ülemiste City, Noblessneri, Pirita Top ja Muuga sadam.

Lubatakse plahvatusi, relvavõitlusi, kaklusstseene, verd, rehvisuitsu ja isegi üks romantiline stseen. Filmi põhielement – Jaapani Kosmoseagentuurist varastatud topeltturbo mootor ehitatakse Eesti Kunstiakadeemia abiga vanametallist.

Foto: Hooandja kuvatõmmis

Lugu räägib politsei agentidest kaksikõdedest, kes peavad taastama omavahelise tasakaalu, enne kui varastatud topelt–turbomootor neid hävitab. Teema, mis ringleb armastuse, viha ja perekonna ümber, tuleneb režissööride soovist näidata vaatajale, mis tunne on olla kaksik.

Loo algne inspiratsioon tuli ideest, et filmi peategelased võiksid olla päriselt kaksikud. Õdedest Mari-Liis Kriisast ja Maria-Kriisast saavad alahinnatud politsei detektiivid Nana ja Lulu. Peamise antagonistina astub üles Erki Laur, kes mängib psühhopaadist allmaailma jumalat nimega Race King. Rolli on valitud ka Priit Pius, Märt Pius, Erik Orgu, Mattias Naan.

Hetkel loodavad “Topelt Turbo” tegijad Hooandjas 20. juuniks kokku koguda 5420 eurot, millest artikli avaldamise ajaks on olemas 1425. Kui soovid Eesti “Kiiretele ja vihastele” õla alla panna, siis saad seda teha siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.