Eesti

Video: Tallinn ja Tartu näevad äsja ilmunud videomängus välja peaaegu nagu päris

Üleval paremal nurgas paistab Ülemiste järv, all paremal vanalinn.Foto: iMarTn777 YouTube'i video kuvatõmmis

18. augustil ilmus arvutile uus lennusimulaator “Microsoft Flight Simulator”, mis kasutab satelliitinfot, et luua lendava mängija ümber nii realistlik maailm, kui vähegi võimalik.

Juutuuber iMarTn777 on juba lennukiga tiirutanud nii Tallinna ja Tartu kohal ning simulaatori loojatele au andes peab tunnistama, et ekraanilt vaatavad tõepoolest vastu tuttavad kohad.

Siin lendab iMarTn777 pealinna kohal. Tasub ära mainida, et “Microsoft Flight Simulator” ei loo kõikidest linnadest ülitäpseid koopiaid – näiteks kõik hooned simulaatoris ei pruugi vastata majade paigutusele ja välimusele reaalses maailmas. Nii on ka Tallinnaga – see on äratuntavalt meie pealinn, aga näiteks Tornimäe pilvelõhkujad näevad päriselus välja natukene teistsugused.

Kuid laias laastus vaatab ju ekraanilt vastu ikka Tallinn. Olemas on tuttav teede- ja tänavatevõrk, vanalinn on omal kohal ja õige kujuga, olemas on Kalevi staadion ning vilksamisi hakkavad silma isegi Lennusadama kuplid. Ja enda kodutänava otsas tunnen mina ära seal päriselus asuva ontliku kujuga maja. Pole paha!

Tartuga on täpselt sama lugu. Simulaatoris kõik üks-ühele reaalsusele ei vasta, kuid Emajõe käänakute, sildade paigutuse tänavaplaani põhjal saab öelda, et jah – tegu on ülikoolilinnaga. Tigutorni kohal on kõrge heledates toonides torn, Kaubamaja kohal on suur hall karp ning olemas on raekoja plats ja lauluväljak.

Maailma mastaabis on Tallinn ja Tartu väiksed kohad, kuid “Microsoft Flight Simulator” saab nende kujutamisega hästi hakkama. Võttes arvesse, et simulaatoris saab lennata absoluutselt igale poole maamunal, siis vähemtuntud kohtade realistliku ellutoomisega on tehtud head tööd.

Suuremad ja populaarsemad metropolid on saanud rohkem tähelepanu – arendajad on käsitsi loonud tuntud kohtade ja hoonete virtuaalseid koopiaid, et lendajates äratundmisrõõmu tekitada.

Kui sul on olemas piisavalt võimas arvuti, siis saad ka sina ise hüpata virtuaalsesse lennukisse ja lennata, kuhu iganes soovid. Ja kui sa peaksid olema mänguteenuse Game Pass Ultimate tellija, siis saad “Microsoft Flight Simulatori” ilma lisatasuta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.