Eesti

Video: uues klipis tutvustatakse kohtasid, kus Eestis “Tenetit” filmiti

Laagna tee on pika puuga Eesti tuntuim Hollywoodi superstaar.Foto: Puhka Eestis video kuvatõmmis

Turismiportaal Puhka Eestis on kokku pannud ülevaatliku video Eesti paikadest, mis jõudsid Christopher Nolani spioonipõnevikku “Tenet”.

Klipis jagatakse “Tenetis” kasutatud Eesti võttepaikade kohta infot ja tutvustatakse, kuidas neid ise üles leida.

Videos räägitakse näiteks Tallinna linnahallist, Kumust, Laagna teest, Maarjamäe memoriaalist, Pärnu maanteest ja ka Hiltoni Park hotellist, kus võttetiim väidetavalt Tallinnas veedetud aja jooksul peatus.

Kuigi koroonaepideemia tõttu on turiste liikvel vähe, siis “Teneti” potentsiaalne mõju Eesti turismisektorile on kahtlemata arvestatav. Positiivne on ka asjaolu, et “Tenetis” ei kujutata Eestit järjekordse stereotüüpse Ida-Euroopa riigina, vaid päriselt ka Eestina.

Eesti on “Tenetis” esindatud ka musikaalselt: filmi heliriba kõige esimene lugu on pühendatud Tallinnale. Siinsetes kinodes oli “Tenet” küll ülimalt edukas, kuid jäi siiski alla “Tõele ja õigusele”.

“Tenetiga on seotud ka paar naljakat seika. Tallinnas viibides ja üks filmi peaosalistest Nolanile vahele hiiglasliku krõpsulaadungiga. Lisaks sellele on Eestis juba valmis tehtud ka üks tohutult naljakas “Teneti” paroodia, mis teeb algsele filmile silmad ette.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.