Eesti

YouTüübid ja YouChikid: mis on saanud Eesti kuulsaimatest juutuubistaaridest?

Millega tegelevad sotsiaalmeediastaarid praegu?Foto: YouTube

2016. aasta suvel ilmus Eesti YouTube’i maastikule uus ja huvitav projekt – kanal YouTüübid. Nimelt alustasid kuus juba juutuuberitest poissi ühiskanali, mille peamine eesmärk oli inimeste meelt lahutada.

Sellel Creatly omaniku Brait Pilviku algatatud projektil paraku pikka iga ei olnud. Sukeldusime internetisügavustesse ja selgitasime välja, millega suunamudijad nüüd tegelevad.

Isa ehk Brait Pilvik

Kui tegime uudise YouTube’i uute muudatuste kohta, siis Diktor proovis saada kommentaari ka Creatly asutajalt Brait Pilvikult. Meie üllatuseks ei tea Pilvik organisatsiooni asjadest midagi ning kommenteerida ei osanud, kuna on “uue tööotsa peal”. Inforegistrist võib omad järeldused teha, miks Isa on uutele jahimaadele siirdunud.

Inforegistri põhjal on Creatly OÜ omadega kimpus. Näha saab kollaseid hüüumärke ja punaseid euromärke. Need viitavad hoiatustele ja võlgadele.

Image result for brait pilvik

Kapabeibe ehk Kaspar Kolk

YouTüüpide rügemendist esimesena langenud Kapa on siirdunud muusikamaailma. Sketšimeistrist on välja sirgunud Soundcloudi räppar ning Raadio 2 saatejuht saates “Kapa ja YASMYN”.

Kaspari viimane YouTube’i video oli pealkirjastatud “Smoking legal weed in Estonia” ehk “Suitsetame legaalset kanepit Eestis” ja on näha, et artist ei võta enam juutuuberlust tööna, vaid teeb pigem koduvideoid. Väikeste laste eeskujust pole palju alles jäänud.

Karlos Kolk

Vanema venna jälgedes on Karlos samuti suundunud muusikamaailma ja hakanud Soundcloudi räppariks. Ta on Instagramis rohkem kui 25 000 ja Soundcloudis 200 jälgijaga suunamudija, kes on asutanud firma nimega nimega BigStack management, kuid äriregistris neid kirjas ei ole. Kes on asunikud, mida nad teevad, seda me ei tea. Karlose viimane video avaldati 2017. aasta detsembris.

Sniff ehk Rauno Raiesmaa

Rauno pole veel täielikult YouTube’i maastikult kadunud. Tema viimane video ilmus aprilli alguses, kuid tema stiil on drastiliselt muutunud. Kunstlikud või siis EKAlikud produksioonivõtted, suitsetamine, õlle joomine ja mitte nii lapsesõbralik sõnavara – kunagist Sniffi see kooslus kindlasti ei kirjeldanud. Arvatavasti on lihtsalt inimene suureks saanud ja teeb videoid teistsugusele vaatajaskonnale.

Martins Lapins ehk Martin Lapin

Lapini alter-ego Martins Lapins on muutunud. Nüüdseks kutsub Martin end Mr. Lapinsiks, kes on fitness-guru ja jõusaalihunt. Kanali motoks on saanud “Trenniisa. 0% rasva. 100% lihas”. Aegu tagasi tegi Martin koos Martti Hallikuga MölaCast Matud Mikriga podcasti, kus räägiti elust ja olust. YouTube’is on Martin ikka veel tegus ja kirjutamise ajal on eelmine video ilmunud kolm päeva tagasi.

Grex ehk Gregor Lillemets

Grex, Grex, Gregor Lillemets – see on armastatud lauluvärss, millega on päris paljud YouTüüpide fännid tuttavad. Kui lauluvärssidest rääkida, siis YouTüüpide armeest on Gregor juba kolmas isik, kes on muusikamaailma siirdunud.

Kuid erinevalt Kolki vendade Soundcloudi stiilist kirjutab Gregor luuletusi ja paneb need kuidagi muusikalise meloodia peale, või vähemalt nii tundub. Samuti on Gregor õpilasfirma KIFT asutaja, mis tegeleb puidust rahakottide valmistamisega. Muusika ja YouTube’i äri on kõrvale abiks ikka. Lillemetsa viimane video ilmus eelneva aasta augustis.

Martti Hallik

Martti on ainukene, kes siiani on oma juurte juurde jäänud. “Koduvideod oma tüdruksõbraga,” nii kirjeldab ta ise oma igapäevast tööd. Jah, igapäevast, kuna üllatavalt on Martti üleslaadinud videoid iga päev viimase nelja päeva jooksul.

Loo kirjutamise ajal viidab Hallik aega Ühendriikides, et “laadida oma patareisid” ja otsib uusi ideid sisu loomiseks. Kui Martti YouTube’iga ei tegele, siis tal on ikkagi kaamera näpus, kuid siis fotograafi või operaatori rollis.

Mis on saanud YouChikkidest?

Aasta peale YouTüüpide armee tekkimist ilmus neile vastu naiskvartett, kes hakkasid end nimetama YouChikideks. Kui poistel oli juba oma kanali alguses punt koos, siis Maria Rannaväli ja Victoria Villig tegid konkurssi “NYX Professional Makeup otsib YouChikki!”, et leida kõige sobivamad kandidaadid.

Maria Rannaväli

Arvatavasti kõige kuulsam Eesti juutuuber Rannaväli tegeleb ikka veel järjekindlalt oma tööga. Estonglish (eesti ja inglise keele segu) ei ole tema videotest kadunud, nii et neid on ikka natuke raske, kuid siiski meelt lahutav vaadata.

Pühapäevased vlogid on ikka täpselt samasugused, kui aasta aega tagasi, kuid YouTube’i uute muudatuste tõttu on Maria kanal natukene muutnud. Nimelt oma vanuse tõttu ei saa tema videote alla enam kommentaare jätta ja voogedastamine on tal hoopiski keelatud. Kas ja kuidas muudatused YouTube’is tema tulevikku ja tööd mõjutama hakkavad, seda ei ole Rannaväli Diktorile selgitanud.

Vicky ehk Victoria Villig

Victoria tegi äsja oma YouTube’i comeback’i kui ta aitas teha sketšilaadse muusikavideo Eesti Laulul osalenud Ingerile. Enne seda polnud Villig videoid üles laadinud oma seitse kuud, kuid tundub, et sketšimeister hakkab jälle sisu looma. Või ei hakka, kes teab. “Wow ta postitab veel siiski ja pole veel alla andnud” pole harv ütlus tema videote all.

YouTube’i asemel veab ta koos Artur Kambergiga äsja ilmunud podcasti nimega “Kirsitšilli”. Podcasti kirjeldatakse kui “piinlikult ausad vestlused iga esmaspäev kell 7:00”. Kuid see ei ole kõik. Villig tegeleb ka Youtuberi koolitustega, kus ta tutvustab YouTube’i ajalugu, jutustab enda kui revolutsioonilise juutuuberi lugu, kirjeldab oma videote tööprotsessi ja annab nõu või pakub personaalset juhendamist.

Sidni ehk Sidni Tomson

YouChikidesse konkursi teel siirdunud Sidni on kui Maria ja Victoria segu. Tema sisus võib ära tunda nii Rannavälja kui ka Villigu sisu noote. Sidni viimane video ilmus küll 5. juunil, kuid üleslaadimisgraafiku järgi võib näida, et videod ilmuvad kord või kaks kuu jooksul. Sotsiaalmeediast näib, et Sidni on oma uueks missiooniks võtnud tulihingeliselt protestida Interneti tsensuuri ehk artikkel 13 vastu.

Juanitavibes ehk Juanita Nataly Carballeira

Samuti konkursi teel saabunud, kuid esimesena YouChikidest kadunud Juanita on siirdunud Forexi aktsiamaailma. Hispaania juurtega neiu on samuti ka kaasasutaja firmas SWIPEFUL, mis tegeleb nutitelefonide aksessuaaride ja vidinate müügiga.

Hetkel on Carballeira Belgias, täpsemalt Brüsselis, kus tegeleb kinnisvaraga ja firmade juhtimisega. Juanita viimane YouTube’i video avaldati 2017. aasta detsembris.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.