Filmid

10 võttepaika Eestis, mis on jõudnud vaatajateni üle maailma

Christopher Nolan ei ole ainus välismaine režissöör, kes on Eestis filmimas käinudFoto: Muharram

“Pealtnägija” pööras tähelepanu, et eelmisel aastal Tallinna linna vallutanud Christopher Nolani “Teneti” filmivõtted olid kõigest jäämäe tipp. Tuleb välja, et Eesti on filmitegijate seas populaarne võttekoht.

“Tegelikult Eesti on väga unikaalne oma võttekohtade poolest, eelkõige variatiivsuse poolest. Sa võid väga lühikese distantsi peale leida vanalinna, moodsat arhitektuuri, ilusaid eramajasid, puutumatut loodust, soveti-aegseid jäänukeid, kõike-kõike-kõike seda,” rääkis Diana Mikita.

“Mujal maailmas tegelikult pakkuda võimalust, et saad teha kolm-neli-viis erinevat võttekohta päevas, see on uskumatu, sest distantsid on nii suured võttekohtade vahel,” vahendab ERR.

Tänu ligitõmbavale atmosfäärile on tee Eestisse leidnud näiteks Sony, kes valis lokatsiooniks Taevakojas asuva Ahja-Jõe ürgoru. Ent ekraanile on jäädvustatud ka Maardu linn Pet Shop Boysi videos “Together”.

TOP 10 Eesti paika, mis on jõudnud vaatajateni üle maailma, saad vaadata ERR-i artiklist või “Pealtnägija” 12. märtsi saatest.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.