Filmid

“Apteeker Melchior” jõuab Argentiinasse ja Aserbaidžaani

Apteeker Melchiori rollis on Märten MetsaviirFoto: pressimaterjal

Novembris esilinastuvad “Apteeker Melchiori” filmid esmakordselt kolmes riigis – kui eelmisel nädalal linastus triloogia Saksamaal Cottbusi filmifestivalil, siis täna esilinastub esimene film Euroopa Liidu filmifestivalil Bakuus ning järgmisel nädal Buenos Airese Rojo Sangre filmifestivalil.

Eesti saatkonnas Berliinis töötav kultuuriatašee Merit Kopli lausus Saksamaa Cottbusi festivalil toimunud “Apteeker Melchiori“ filmimaratoni järel: “Huvi filmi vastu oli märkimisväärne, rahvast oli saalis kenasti, kusjuures päris paljud vaatasid järjest ära kõik kolm filmi. Iga filmi järel plaksutati, kiideti, küsiti küsimusi. Loomulikult oli eriti tore, et Elmo Nüganen ise oli kohapeal ja sai huvilistega suhelda.“

Cottbusis toimus ühtlasi ka kolmanda filmi “Apteeker Melchior. Timuka tütar” maailma esilinastus.

Täna, 15. novembril esilinastub „Apteeker Melchior“ Aserbaidžaani pealinnas Bakuus, kus toimub Euroopa Liidu filmifestival 2022. Festivali korraldavad EL-i delegatsioonid koostöös liikmesriikide saatkondadega.

Nii kodumaine kui ka rahvusvaheline publik saab “Apteeker Melchiori” filmimaratonist osa sel pühapäeval, 20. novembril, kui PÖFF-i programmis linastuvad kaks triloogia osa. PÖFF-i raames saab “Apteeker Melchiori” topeltseanssi ehk kahte osa järjest vaadata kokku kolmel korral, neist kaks seanssi toimuvad Tallinnas ja üks Tartus.

20. novembri seansil on kohal ka filmi režissöör Elmo Nüganen ja peaosatäitja Märten Metsaviir, kes räägivad filmi käekäigust ja kellele publik saab esitada küsimusi.

22. novembril esilinastub “Apteeker Melchior“ Argentiinas Buenos Aires Rojo Sangre filmifestivalil. Tegemist on ühe vanima ja olulisemaks peetud žanrifilmide festivaliga Ladina-Ameerikas, tänavune festival toimub 17–27. novembrini.

“Apteeker Melchiori” esimene osa linastub festivali kõige olulisemas programmis, milleks on rahvusvaheline võistlusprogramm.

Oktoobris esilinastus triloogia esimene film”„Apteeker Melchior“ Indoneesias, Jaapanis ja USA-s. Töö “Apteeker Melchiori” rahvusvahelisel turundamisel jätkub. 

Filmiõiguste müügiga tegeleb rahvusvaheline müügiagent Global Screen. Samuti on sõlmitud leping voogedastusplatvormiga Amazon, kes valmistab triloogia kolme osa põhjal järgmisel aastal miniseriaali saksakeelsetele turgudele.

Indrek Hargla romaanidel põhinev “Apteeker Melchiori” saaga on olnud tänavu Eestis hitt, mis toonud kinodesse üle 200 000 inimese. Esimest filmi käis kinos vaatamas 130 000 inimest ja hetkel kogub film vaatajaid Telia ja Elisa VOD platvormidel.

Teine osa on suuremate kinode kavades üle Eesti ja tänaseks on filmi vaatamas käinud üle 84 000 inimese. Triloogia kolmas osa esilinastub Eestis ja jõuab kinokavadesse aprillis 2023.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.