Filmid

“Apteeker Melchiori” filmis saab Tallinn eriefektidega keskaegse ilme

Foto: Robert Lang

Sel sügisel esilinastuv Apteeker Melchiori film on monteeritud ja jõudnud järeltootmise faasi, kus valmivad eriefektid ja muusika. Värskelt valmis ka filmi tiiserplakat.

“Filmi järeltöötlus algas juba jaanuaris vahetult pärast ligi pool aastat kestnud filmivõtete lõppu, aga intensiivsemalt saime järeltöötluse ja eriefektide loomisega pihta hakata nüüd, kui montaaž sai valmis,” selgitab Apteeker Melchiori järeltootmis- ja eriefektide juht Jan Viljus.

Jan Viljuse sõnul oli filmi tootmismeeskonna jaoks suurimaks väljakutseks see, kuidas siduda kokku tuttav koht ja tundmatu aeg. “Armastatud Tallinna vanalinn peab pakkuma filmivaatajale äratundmisrõõmu. Samas oli keskaegne Tallinn hoopis teistsugune kui täna harjunud oleme. Me ei tee küll ajaloofilmi, aga tulemus peab jääma usutav.”

“Seetõttu eemaldame järeltöötluses kõik kaadrisse jäänud tänapäevased hooned ja objektid ning ehitame juurde vanaaegseid maju ja linnaatmosfääri. Lisaks tuleb järeltöötluses tegeleda väga palju detailidega – näiteks muuta ilma, siduda erinevaid võttepaikasid üheks tervikuks või eemaldada kaadrisse jäänud objekte, mis ei lähe keskajaga kokku. Selle töö tulemusega võib rahule jääda siis, kui filmivaataja arvutis tehtud muudatusi ja eriefekte ei märka.”

Triloogia esimene osa Apteeker Melchior jõuab kinodesse tänavu sügisel. Filmi süžee keerleb keskaegses Tallinnas toimunud ordurüütli mõrva ümber, mida hakkavad uurima kohtuhärra Dorn ja noor apteeker Melchior Wakenstede.

Apteeker Melchiori rolli täidab Märten Metsaviir. Filmis näitlevad ka Alo Kõrve, Maarja Johanna Mägi, Mait Malmsten, Henessi Schmidt, Marko Matvere, Hele Kõrve, Ken Rüütel, Andero Ermel, Franz Malmsten, Carmen Mikiver, Hendrik Toompere, Rain Simmul,  Jaan Pehk, Volli Käro, Ursel Tilk, Simeoni Sundja, Eduard Tee, Riina Maidre,  Jaan Rekkor, Jan Uuspõld, Raivo Trass, Karl Robert Saaremäe, Martin Veinmann, Andres Mähar ja paljud teised näitlejad.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.