Filmid

“Apteeker Melchiori” tootjad sõlmisid lepingu rahvusvahelise filmilevitajaga

Apteeker Melchiori rollis on Märten MetsaviirFoto: Robert Lang

Eestis aasta vaadatuimaks filmiks tõusnud “Apteeker Melchior“ jõuab ka teiste riikide levisse – triloogia tootjad sõlmisid rahvusvahelise müügiagendi lepingu Global Screeniga, kes on enam kui 50-aastase kogemusega filmide ja telesaadete levitamis- ja tootmiskontserni TELEPOOL turustusharu.

Global Screeni rahvusvaheliste hangete ja kaasproduktsioonide asepresident Ulrike Schröder kommenteeris, et just Eesti kinopubliku suur huvi innustas neid lepingut sõlmima.

“Triloogia on tõeliselt kaasahaarav, see on täis saladusi, seiklusi ja põnevust ning filmide väärtust tõstab see, et suurele ekraanile on toodud keskaegse elu müstiline ja kohati kummituslik olemus. Oleme veendunud, et “Apteeker Melchiori” filmid on jätkuvalt edukad nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides,” ütles ta pressiteates.

“Apteeker Melchiori“ filmide produtsent Esko Rips rääkis, et tegijate ambitsioon pole kunagi piirdunud vaid koduturuga. Ta loodab, et “Apteeker Melchiorist” kujuneb Eesti jaoks oluline ekspordiartikkel, mis tekitab maailmas huvi siinse kultuuri ja eriti just Tallinna vanalinna vastu.

“Apteeker-detektiiv Melchiorist võiks saada meie oma Sherlock Holmes, rahvusvahelist publikut paeluv põnev ja positiivne bränd. Ajalooliste filmide ja sarjade võttepaikade külastamine on turisminduses hoogsalt kasvav trend. Näiteks sajad tuhanded “Troonide mängu“ fännid reisivad igal aastal Dubrovnikusse, et ekraanilt tuttavat olustikku viimaks ka isiklikult kogeda. Need turistid on toonud Horvaatiale miljoneid eurosid tulu,“ selgitas Rips.

“Kahtlemata leidub hulgaliselt neidki, kes soovivad apteeker Melchiori radadel käia ja meie võrratut vanalinna avastada. Selle eelduseks on filmi edukas rahvusvaheline levi, mille nimel teemegi koostööd Global Screeni ja teiste rahvusvaheliste partneritega. Melchiori tõeliseks turismimagnetiks arendamine nõuaks aga lisaks ka Eesti riigi ja Tallinna linna tuge,“ märkis Rips.

Tema sõnul on “Apteeker Melchiori“ triloogia mastaapseim filmiprojekt, mis Eestis tehtud. Lisaks suurematele kodumaistele tootjatele on selle taha koondunud ka Saksa, Läti ja Leedu juhtivad produktsioonifirmad.

Global Screen levitab kõrge kvaliteediga mängufilme ja telesarju ülemaailmsetele ja kohalikele voogedastusplatvormidele, telekanalitele, festivalidele ja filmilevitajatele üle kogu maailma.

“Apteeker Melchiori” triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud Apteeker Melchiori romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid filmide stsenaariumeis raamatutest tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.