Filmid

Apteeker Melchiori võtted toovad Tallinnas kaasa osalise tänavate sulgemise ja liikluspiirangud

Apteeker Melchiori triloogia esimest osa saab sel aastal näha ka Elisa huubist.Foto: Robert Lang

17. septembril algas Apteeker Melchiori triloogia teise osa võtteperiood, mille käigus filmitakse Tallinna vanalinnas ning Saaremaal Kuressaare linnuses ja Archebaldi keskuses kokku üle 100 erineva stseeni.

Teise filmi suurim massistseen, kus lööb kaasa rohkem kui 100 taustanäitlejat, filmitakse Tallinnas Raekoja platsil 8. oktoobril. Tallinna vanalinnas toovad filmivõtted kaasa osalist tänavate sulgemist ja liikluspiiranguid:

  • 17.-25.09 ja 30.09 filmitakse Katariina kloostris ja kloostrihoovis. Sellega seoses sulgetakse osaliselt Vene tänav perioodil 17.-18.09 ja 25.09 ning Müürivahe tänav perioodil 21.-24.09 ja 30.09.
  • 28.09 filmitakse Taani Kuninga Aias ning sel päeval on Lühikese jala tänav ja Taani Kuninga Aed liiklemiseks suletud.
  • 01.10 filmitakse Pika jala tänaval, millega seoses sulgetakse osaliselt nii Pika jala kui ka Nunne tänav perioodil 30.09-02.10.
  • 07.-09.10 toimuvad filmivõtted Raekoja platsil, mis on liiklemiseks osaliselt suletud perioodil 05.-09.10.
  • Vahemikus 13-29.10 toimuvad filmivõtted Kuressaare linnuses ja Archebaldi keskuses.

Apteeker Melchiori filmide produtsent Armin Karu lausus, et teine osa toob võtteplatsile palju uusi näitlejaid, kes esimeses osas kaasa ei löönud, nende hulgas näiteks Maris Lüüs, Alo Kurvits, Ursel Tilk, Raivo Trass, Rain Simmul, Carmen Mikiver, Kert Mõttus, Egon Nutter, Eduard Salmistu, Eduard Tee, Riina Maidre, Tarmo Männard, Tiia Lauring, Tiit Palu ja Loviise Kapper. Uutes rollides astuvad üles ka Volli Käro ja Jaan Pehk.

Apteeker Melchiori filmitriloogia kolmanda osa võtted algavad novembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.