Filmid

“Apteeker Melchioril” on juba üle 118 000 kinokülastaja

"Apteeker Melchiori" teine film jõuab kinodesse 19. augustilFoto: Robert Lang

Aprillis esilinastunud “Apteeker Melchiori“ triloogia esimene mängufilm on kogunud tänaseks juba üle 118 000 vaataja, mis on üks Eesti filmide paremaid tulemusi läbi aegade.

Filmilevitaja Timo Dieneri sõnul on ligi 31 iseseisvusaasta jooksul suutnud 100 000 vaataja maagilise piiri ületada kõigest üksteist kodumaist filmi.

“Väikses riigis on 100 000 vaatajat märgiline saavutus, milleni jõuavad vaid üksikud linateosed – need on filmid, mida pea kõik eestlased teavad ja armastavad,” märkis ta pressiteates.

“”Apteeker Melchiori“ lõplik vaatajanumber alles koguneb. Tänaseks kogutud 118 011 vaataja kaasabil on praeguseks suudetud kõigi aegade vaadatavustabelis mööduda sellistest menufilmidest nagu „Sipsik“, „1944“ ja „Seltsimees laps“,” lisas Diener.

Triloogia esimene osa linastub endiselt kinokavades üle Eesti ja huvilistel on võimalik film ära näha enne triloogia teise osa “Apteeker Melchior. Viirastus“ esilinastumist.

Kõige vaadatumad kodumaised filmid Eesti kinodes:

  1. “Tõde ja õigus”
  2. “Klassikokkutulek”
  3. “Nimed marmortahvlil”
  4. “Talve”
  5. “Eia jõulud Tondikakul”
  6. “Klassikokkutulek 2”
  7. “Klassikokkutulek 3”
  8. “Apteeker Melchior”
  9. “Seltsimees laps”
  10. “1944”

Teine osa, “Apteeker Melchior. Viirastus“ linastub kinokavades üle Eesti alates 19. augustist. Filmi pidulik esilinastus toimub Tallinnas Apollo kino Ülemistes 15. augustil.

Teise osa treilerit näeb siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.